Szokujące kulisy gwałtu na 13-latce w Warszawie. Ofiara znała oprawce!
Wczoraj poinformowaliśmy o gwałcie, jakiego miała doświadczyć 13-letnia dziewczynka. Według doniesień medialnych dziecko miało zostać odurzone, zgwałcone, a następnie porzucone w krzakach.
Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów.
Śledczy gromadzą dowody.
18-latkowi przedstawiono zarzuty z art. 198 kodeksu karnego, a dodatkowo z art. 200 kk.
Art. 198 KK brzmi następująco:
,,Kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Art. 200 KK:
,,Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Dziennikarka ekonomiczna i specjalistka od tekstów prawnych, była wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka newsów gospodarczych i tekstów o prawie. Posiada dyplom z zakresu tłumaczeń prawnych i ekonomicznych. Warsztat naukowy wykorzystuje w codziennej pracy redakcyjnej, tworząc precyzyjne artykuły oparte na twardych danych. Jako jedna z nielicznych dziennikarek w branży, swoje teksty opiera na bezpośredniej pracy z zagranicznymi raportami finansowymi i aktami prawnymi, bez pośredników.
