Jest akt oskarżenia przeciwko kierowcy autobusu, który wjechał pod pendolino
Jest akt oskarżenia przeciwko kierowcy autobusu, który doprowadził do zderzenia z pociągiem Pendolino na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
„W dniu 29.12.2017r Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim akt oskarżenia przeciwko Jackowi Z., któremu zarzucono nieumyślne sprowadzenie w dniu 26 września 2017r około godziny 18.10 w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, na przejeździe kolejowym znajdującym się na 43,622 km linii nr 9 Warszawa Wschodnia-Gdańsk i zlokalizowanym przy ul. Mieszka I katastrofy w ruchu lądowym, przy przyjęciu umyślnego naruszania przepisów ruchu drogowego” – wyjaśnia prokurator Artur Smukowski.
Przestępstwo zarzucane oskarżonemu polegało na wjeździe autobusem w którym znajdowało się 47 pasażerów, na przejazd kolejowy pomimo nadawanego sygnału świetlnego zabraniającego pojazdom wjazdu na przejazd i ostrzegającego o zbliżającym się pociągu, co doprowadziło do zderzenia z pociągiem Pendolino relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała, w którym znajdowało się 196 pasażerów.
Oskarżonemu za popełnione przestępstwo z art. 173 § 2 kk w zw. z art. 173 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.
Zarówno kierowca autobusu, jak i pasażerowie mogą mówić o dużym szczęściu w nieszczęściu. Pomimo, że na przejeździe świeciło się czerwone światło, a rogatki były opuszczone, kierowca zignorował zakaz i wymijając ograniczenia, wjechał na niego. Nie zdążył jednak przejechać i przejeżdżający pociąg relacji Gdynia – Bielsko Biała uderzył w tym pojazdu.
Redaktor naczelny portalu. Absolwent Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.