Bestialstwo. Pies z wrośniętym w skórę krowim łańcuchem!

W środę (13.05) kobieta jadąca obwodnicą Nowego Dworu Mazowieckiego na wysokości stacji paliw na Osiedlu Młodych zauważyła błąkającego się psa. Gdy zatrzymała pojazd i podeszła do niego, jej oczom ukazał się straszny widok… Pies miał wrośnięty w szyję krowi łańcuch. Na miejsce wezwano Straż Miejską.

Fot. Wirtualny Nowy Dwór

Strażnicy przewieźli psa do przychodni weterynaryjnej Mastif gdzie, lekarze zajęli się badaniem czworonoga.

– Trafił do nas około 2 letni pies z wrośniętym w skórę szyi łańcuchem. Praktycznie cała skóra szyi była objęta martwicą co spowodowało odór rozkładającego się ciała i ogromny ból dla psiaka. Zwróciliśmy się do strażaków z Modlina Twierdza o pomoc w ewentualnym zdjęciu łańcucha – mówi naszej redakcji dr Ewa Dunal z przychodni weterynaryjnej Mastif.

Pomoc strażaków z OSP Ratownictwo Wodne okazała się niepotrzebna. Pies miał na sobie łańcuch, który kiedyś już pękł i oczka połączone były poprzez związanie szmatą. Pies mimo krzywdy jaką zapewne wyrządzili mu ludzie – bardzo się do nich garnie. – Piesek pozwolił wszystko zrobić w okół siebie i chętnie z nami współpracował – dodaje dr Ewa Dunal.

– Całą dokumentację w związku z podejrzeniem znęcania się nad zwierzęciem przekażemy do Komendy Powiatowej Policji – mówi Piotr Rogiński, Komendant Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. – Raczej nie jest to pies z Nowego Dworu. Podejrzewam, że przyszedł do nas z którejś z sąsiednich gmin – dodaje komendant Rogiński.

Pies przez kilka dni pozostanie pod opieką weterynarzy a następnie zostanie przekazany do schroniska. Może ktoś będzie chciał stworzyć dla niego nowy dom?

za Wirtualny Nowy Dwór


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c