Brutalna napaść na taksówkarza. Sprawcy próbowali wyjechać z kraju

Sądy w Żywcu i Piasecznie zastosowały środek zapobiegawczy w postaci aresztu wobec dwojga obywateli Słowacji. Kobieta i mężczyzna są podejrzewani między innymi o przestępstwo rozboju, którego dokonali na warszawskim taksówkarzu w wieczór wigilijny pod Piasecznem. Najprawdopodobniej oboje zamierzali opuścić teren naszego kraju. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Śląska policja / policja w Piasecznie

Z ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego z Piaseczna wynika, że do napadu na kierowcę taksówki doszło w wigilijny wieczór po godzinie 17.00.

Podczas przejazdu przez miejscowość Złotokłos klienci taksówki zażądali, by ten natychmiast się zatrzymał. Doszło wówczas do napaści, podczas której wobec właściciela samochodu sprawcy użyli gazu, wyciągnęli go z pojazdu i powalili na ziemię. Skradli mu pieniądze i telefon komórkowy. Następnie próbowali skraść mu również citroena. Nie spodziewali się jednak skutecznego, jak się okazało oporu ze strony poszkodowanego.

Kryminalni z Piaseczna szybko przeprowadzili działania operacyjne, dzięki którym ustalona została tożsamość napastników, a informacja o prowadzonych poszukiwaniach, została przekazana do wszystkich jednostek policji w całym kraju. Ustalono również ich wizerunek i pojazd, którym się poruszali. Funkcjonariusze wiedzieli już, że ta sama para obywateli Słowacji, którzy od kilku lat mieszkali w Polsce, jest odpowiedzialna za kradzież paliwa w Gołkowie oraz kradzieże sklepowe na terenie Warszawy.

Dzięki tym informacjom, policjanci z komisariatu w Węgierskiej Górce zatrzymali podejrzewanego 26-latka oraz 24-letnią kobietę. Stało się to po kolejnym rozboju, którego dokonali na jednej ze stacji paliw już na Śląsku. Oboje próbowali jeszcze uciekać, a następnie wprowadzić śledczych w błąd, co do swojej tożsamości – bezskutecznie. Najprawdopodobniej próbowali oni w pośpiechu opuścić teren naszego kraju.

Sąd w Żywcu zastosował 3 miesięczny areszt wobec 26-latka, natomiast sąd w Piasecznie taki sam środek zapobiegawczy zastosował wobec 24-letniej kobiety.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Autor: nadkom. Jarosław Sawicki /rr


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c