Burza na profilu wydziału teologicznego UKSW. Internauci oburzeni. Poszło o aborcję

„Z Katechizmu Kościoła Katolickiego: 2270 Życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia” – czytamy na profilu Wydziału Teologicznego UKSW. „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię (Jr 1, 5).

Nie tajna Ci moja istota,
kiedy w ukryciu powstawałem, utkany w głębi ziemi (Ps 139, 15).

2271 Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym każde spowodowane przerwanie ciąży. Nauczanie na ten temat nie uległo zmianie i pozostaje niezmienne. Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym.

Nie będziesz zabijał płodu przez przerwanie ciąży ani nie zabijesz nowo narodzonego 43 .” – czytamy.

Internauci oburzeni:

„Czy osoba prowadząca ten fanpage moze przelogować się na swoje prywatne konto i z niego prowadzić ”dyskusję” a nie ukrywać swoje poglądy pod wygodnym płaszczem anonimowości? Chociaż ze swojego prywatnego konta juz byś nie mógł komentarzy usuwać więc nie liczę na poznanie ciebie” – pisze Pan Jan.

UKSW – Uniwersytet Którego Się Wstydzę – pisze Pan Jakub.

„Cenne wskazówki dla profesorów Wydziału Teologicznego UKSW. Porządny egzamin z Humanae vitae, Evangelium vitae i Donum vitae. Bo niektórzy studenci chyba tylko do słabych bryków zajrzeli…” – pisze Pan Michał.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c