Burza wokół stypendiów m. st. Warszawy. Nie liczą się tylko oceny, ale status materialny rodziny

„Tylko do 31 lipca trwa nabór wniosków na stypendia Miasto Stołeczne Warszawa im. Jana Pawła II dla uczniów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, są aktywni i spełniają kryterium dochodowe. Stolica wspiera rozwój i kreatywność młodych!” – napisał Rafał Trzaskowski na Facebooku.

Fot. Rafał Trzaskowski – Facebook

Wiele osób chwali inicjatywę, pojawiły się jednak głosy krytyczne dotyczące kryterium dochodowego.

„Szkoda, że jest kryterium dochodowe, bo wyklucza wielu zdolnych i aktywnych z bogatszych rodzin. Oni nie mają szans na to stypendium mimo, że zasługują.” – pisze Pani Magdalena.

„Kryterium dochodowe = kara dla ZDOLNIEJSZYCH uczniów za to, że ich rodzice są bardziej pracowici, dłużej i częściej pracują w nadgodzinach, dłużej się uczyli. Brawo! W tym kraju tylko leniwa patologia ma dobrze” – pisze Pani Julia.

Jednak są i tacy, którzy zgadzają się z wprowadzonymi zasadami:

„Są inne stypendia za dobre wyniki w nauce, gdzie nie liczy się kryterium dochodowe np. na studiach stypendium rektora. Ludzie z bogatszych rodzin mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a młodzież z biedniejszych rodzin w większości nie ma takich szans, bo barierą są pieniądze. Uważam, że to bardzo dobra inicjatywa miasta, że wspiera tych, którzy tego potrzebują.”  – pisze Pani Agnieszka.

Kto może otrzymać stypendium?

Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczących się w Warszawie.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:

– osiągają dobre wyniki w nauce,

– osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,

– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1700 zł.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c