Chcą otworzyć legendarny Tor Kolarski! Czy obecnie jest to bezpieczne i wykonalne?

„Będący od 5 lat w rękach dzielnicy Praga-Południe teren Nowych Dynasów wciąż pozostaje całkowicie zamknięty dla mieszkańców. Jego potencjał jest zupełnie niewykorzystany. Czas to zmienić!” – przekonują społecznicy. Wystosowali w tym celu list otwarty do burmistrza dzielnicy Tomasza Kucharskiego. 

By Artur Kuczmarski – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29019332

„Świadomi jak ważnym problemem dla mieszkańców i mieszkanek dzielnicy jest brak miejscado rekreacji i wypoczynku w tej okolicy, proponujemy by do momentu finalnego rozwiązaniakwestii zagospodarowania terenu po dawnym Klubie Sportowym „Orzeł” przy ul.Podskarbińskiej 11  przestrzeń ta została czasowo – np. przez kilka miesięcy w roku wweekendy, wzorem Otwartej Ząbkowskiej czy Otwartego Jazdowa – udostępnionamieszkańcom i mieszkankom oraz stowarzyszeniom, fundacjom, lokalnym firmom ispołecznościom w celu zainicjowania tam interdyscyplinarnych działań społeczno-kulturalnych i edukacyjnych, angażujących różne dziedziny rekreacji, sztuki i sportu. Dziękitego typu działaniom odseparowane od reszty miasta zielone serce dzielnicy miałoby szansęstać się – przynajmniej czasowo – ogólnodostępnym miejscem spotkań, relaksu i rekreacji:kinem, sceną, warsztatem, pracownią, ogrodem, klubem poetyckim lub sportowym.Przykładem takich działań niech będzie wspomniany wcześniej Otwarty Jazdów.” – czytamy w liście.

Jako redakcja, której duża część obsady mieszka po sąsiedzku z terenem „Orła” i znamy dość dobrze stan techniczny obiektu z uwagą przyglądamy się wszelkim pomysłom i projektom zagospodarowania terenu, a od kilku lat słyszymy wciąż nowe pomysły. O komentarz poprosiliśmy Andrzeja Opalę, rzecznika dzielnicy Praga-Południe:

„Ze względów bezpieczeństwa teren byłego toru kolarskiego nadal jest zamknięty dla osób postronnych i nikt nie ma tam wstępu. Przebywania na tym terenie jest nielegalne i niebezpieczne. Tymczasowe zagospodarowanie terenu toru kolarskiego według pomysłu Nowych Dynasów, który wskazano w liście otwartym do burmistrza, kłóci się z powyższymi zasadami, a ponadto z góry zakłada przyszłą funkcję tego terenu, bez konsultacji.”

Zapytany przez redakcję o konkretne plany na przyszłość rzecznik odpowiada:

„Dzielnica nie ma konkretnego planu zagospodarowania i przeznaczania tego terenu, gdyż będzie w tym wypadku jedynie wykonawcą woli większości mieszkańców Kamionka i dzielnicy Praga-Południe.

Uważamy, że głos inicjatywy Nowe Dynasy jest jedną z wielu propozycji, jakie pojawiają się podczas spotkań z burmistrzem, a nie punktem wyjścia do konsultacji”

Na pytanie o propozycję społeczników i nasze obawy związane ze stanem technicznym obiektu oraz bezpieczeństwa dla ewentualnych odwiedzających rzecznik wyraził się stanowczo:

„Nie ma możliwości udostępnienia go osobom postronnym. Przy aktualnym stanie technicznym byłego toru nikt nie weźmie odpowiedzialności za zdrowie i życie odwiedzających to miejsce.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.