Chcą uratować Wolskie Pięciochatki!

„Jeśli przy niedzieli chcecie zrobić coś dobrego – koniecznie podpiszcie naszą petycję i pomóżcie zachować od dalszej degradacji to historyczne miejsce” – apeluje radna Aneta Skubida. O pożarach zabytkowych domków pisaliśmy tu: http://warszawawpigulce.pl/znalezli-bohaterskiego-taksowkarza-ktory-uratowal-ich-z-pozaru/

Fot. Wolskie Pięciochatki

Wolskie Pięciochatki zbudowane na początku lat dwudziestych ubiegłego wieku, które przetrwały II wojnę światową, w ostatnich dniach uległy zniszczeniu w wyniku pożaru. W dniu 30 października 2016 roku spłonęło zadaszenie centralnego budynku tego zabytkowego osiedla, w wyniku czego 9 rodzin straciło dach nad głową.

„Dopóki Pięciochatki nie są chronione prawem, ich mieszkańcy nie mogą czuć się bezpiecznie. Taką ochronę może zapewnić jedynie wpis do rejestru zabytków. Sprawa jest pilna, ponieważ w tym roku miał już miejsce kolejny pożar. Dlatego postanowiliśmy nasze działania jako stowarzyszenia rozpocząć właśnie od Pięciochatek.
Poniżej znajdą Państwo link do petycji do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wszczęcie procedury wpisu zespołu budynków przy ul. Prądzyńskiego 23 do rejestru zabytków. Prosimy o podpisywanie i udostępnianie!!!” – napisał Kamień i co? na Facebooku

By podpisać petycję kliknij: https://www.petycjeonline.com/wolskie_pieciochatki

 

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.