Chcieli oszukać 82-latkę, podając fałszywą informację o wypadku krewnego!

Mało brakowało, a 82-letnia mieszkanka Marek mogła stracić 7 tysięcy złotych oraz biżuterię o wartości 5 tysięcy złotych. 

fot. KPP Wołomin

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach otrzymali informację o oszustwie, do jakiego dopuściło się dwóch mężczyzn, dzwoniąc do 82-latki i próbując dokonać grabieży metodą „na policjanta”.

Dzięki błyskawicznej interwencji udało się zatrzymać 45 oraz 49-latka, którzy usiłowali oszukać starszą kobietę, opowiadając o wymyślonym wypadku, którego spowodował rzekomo jeden z członków jej rodziny.

Mężczyzna, w rozmowie z seniorką, zasugerował, że jako funkcjonariusz jest w stanie zapobiec wykonaniu kary. Aby tak się stało, kobieta musiała wręczyć mu pieniądze. Okazało się, że kwota 7 tysięcy jest niewystarczająca i mężczyzna podstępem wypytywał o inne kosztowności, np. biżuterię.

Starsza pani, przejęta losem rzekomego krewnego-sprawcy wypadku, umówiła się na oddanie pieniędzy oraz posiadanej biżuterii.

Transakcja doszłaby do skutku, gdyby nie fakt, że pod blokiem, gdzie oczekiwała osoba, która miała odebrać gotówkę, pojawił się inny krewny 82-latki. Widząc, że jego ciocia próbuje wręczyć obcej osobie kosztowności, szybko zareagował, zaś oszust szybko się ulotnił, wsiadając do swojej toyoty.

Siostrzeniec, widząc, że sytuacja, w jakiej znalazła się jego ciocia, to niekwestionowane oszustwo, powiadomił służby. Policja szybko namierzyła opisywany samochód. Pod koniec dnia udało się złapać drugiego sprawcę.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 8 lat więzienia.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c