Co z rozrywką i kulturą nad Wisłą? Prezydent Trzaskowski zabrał głos

Maj, miesiąc znany z rozmaitych wydarzeń kulturowych, w tym roku nie będzie atrakcyjny dla mieszkańców stolicy. Warszawskie Linie Turystyczne uległy zawieszeniu, zaś nadrzeczne lokale oraz instytucje kultury są nieczynne do odwołania. 

Fot. Shutterstock

 

Rok temu o analogicznej porze warszawskie bulwary nadwiślane żyły pełnią życia. W tym roku, z racji obowiązujących obostrzeń, po raz pierwszy może nie dojść do powtórki.

Przypominamy, że obowiązek zakrywania ust i nosa oraz konieczność zachowania dystansu dwóch metrów w przestrzeni publicznej obowiązuje również na terenie Bulwarów Wiślanych. Ponadto, od pewnego czasu obowiązuje tam zakaz spożywania alkoholu.

Z powodu trwającej epidemii zamknięte zostały lokale i instytucje kulturowe. Prezydent Rafał Trzaskowski, zapytany o to, kiedy możliwe będzie skorzystanie z typowych dla okresu wiosenno-letniego atrakcji miejskich, odpowiedział, że nie jest w stanie w tej chwili jednoznacznie określić.

Jak dodał, promy nad Wisłą, rekreacyjne sporty wodne czy też animacje to atrakcje, które zostaną udostępnione po zakończeniu zagrożenia epidemicznego. Analogicznie rzecz dotyczy Warszawskich Linii Turystycznych, które ze względu na obowiązujące obostrzenia w przemieszczeniu się komunikacją miejską nie wystartują z liniami obsługiwanymi zabytkowym taborem.

Prezydent pocieszył mieszkańców, informując, że gdy okoliczności funkcjonowania wrócą do względnej normy, wówczas przy współpracy z organizacjami pozarządowymi zostaną zorganizowane bezpłatne spływy kajakowe, rejsy edukacyjne, przyrodnicze spacery, treningi nordic walking, ekologiczne warsztaty i wiele innych zaplanowanych atrakcji.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c