Czy cmentarze będą zamknięte na Wszystkich Świętych? Jakie będą zasady odwiedzania grobów?

Na dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do pytań dziennikarzy o nadchodzący dzień Wszystkich Świętych. Czy cmentarze będą zamknięte?

Fot. Pixabay

„Cmentarze są w tej chwili objęte cały czas nakazem noszenia maseczek i ten nakaz oczywiście zostanie utrzymany na 1 listopada. Natomiast na pewno na najbliższym posiedzeniu zespołu rządowego kryzysowego będziemy rozmawiali również o tym zagadnieniu” (zasad przebywania na cmentarzach 1 listopada przyp. red). – powiedział minister zdrowia,

Nowe zasady i obostrzenia wprowadzone od soboty na terenie całego kraju mają za zadanie wypłaszczyć krzywą zachorowań.

Tymczasem Dr Paweł Grzesiowski zwraca uwagę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zamknąć cmentarze. Szczególnie, że przypadków zakażeń wciąż wzrasta.

Jak informuje „Wprost” ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń, dr Paweł Grzesiowski uważa, że istnieje duże ryzyko związane z wyjazdami na cmentarze. Dlatego ekspert radzi żeby wprowadzić bardziej restrykcyjne rozwiązania.

Jednym z pomysłów sugerowanych przez eksperta jest zamknięcie cmentarzy 1 listopada, a rozłożenie wizyt na poszczególne weekendy. Grzesiowski zaznacza, że każde rozwiązanie jest dobre, byle nie odbywało się to w takiej formie jak do tej pory. Bo wtedy może nas czekać jeszcze większy wzrost liczby przypadków.

Jak dodaje dr Paweł Grzesiowski, decyzja powinna być przekazana dużo wcześniej, tak aby każdy zdążyli sobie zaplanować wizyty na cmentarzach.

„Wszystkich Świętych to nie tylko wizyta na cmentarzu, to także spotykanie się całych rodzin, wspólne spędzanie czasu. Nagle 20 milionów ludzi zacznie się przemieszczać po całej Polsce.”

– zaznacza. Dodatkowo zwrócił uwagę na to, że podczas Wszystkich Świętych dochodzi do dużej ilości wypadków. W czasie kiedy każde miejsce w szpitalu jest na wagę złota, ważne żeby tego również uniknąć. A jeśli nie wyjedziemy wszyscy na raz jednego dnia, będzie to możliwe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c