Dramatyczna noc w Żukowie: Społeczność Straży Pożarnej Oddaje Hołd Zaginionym Druhom

Dramatyczna noc z piątku na sobotę zapisze się czarnymi literami w historii polskiej straży pożarnej. W miejscowości Żukowo, na Pomorzu, doszło do straszliwego zdarzenia, które pochłonęło życie dwojga strażaków OSP, a trzech kolejnych zostało rannych. Wydarzenie to zszokowało nie tylko lokalną społeczność, ale cały kraj.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dnia 15 września 2023 roku, około godziny 3:40, druhowie z OSP Żukowo ruszyli na pomoc w innym tragicznym wypadku, który miał miejsce w Małkowie. Niestety, w drodze na miejsce zdarzenia, ich pojazd zderzył się z tira. Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca samochodu straży, próbując ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego pojazdu ciężarowego. Skutkiem tego było przewrócenie się auta straży na bok – jak poinformowała kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w rozmowie z Radiem Gdańsk.

W wyniku tej tragicznej kolizji życie straciła druhna Karolina Dargacz oraz druh Łukasz Dargacz z OSP Żukowo, zlokalizowanego w powiecie kartuskim województwa pomorskiego. Dwoje innych strażaków doznało obrażeń i zostali przetransportowani do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Cała Polska opłakuje tę straszliwą tragedię. Komendant Główny PSP, gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, w imieniu całego środowiska strażackiego, złożył najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim ofiar.

W związku z tym tragicznym zdarzeniem, dzisiaj, 15 września 2023 roku, o godzinie 18:00, we wszystkich jednostkach PSP i OSP w Polsce zostanie oddany hołd zmarłym druhom. „Włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc do zdarzenia. Cześć Ich pamięci!” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnym profilu Komendy Głównej PSP.

To smutne wydarzenie jest przypomnieniem o ogromnym poświęceniu, jakie każdego dnia składają strażacy, narażając swoje życie, aby pomagać innym. Cała społeczność strażacka zjednoczyła się w tym trudnym czasie, by oddać cześć swoim zmarłym kolegom i wspierać ich rodziny oraz poszkodowanych w tej tragedii.

W naszych sercach i myślach jesteśmy z rodzinami poszkodowanych i życzymy im siły w tych niezwykle trudnych chwilach. Cześć ich pamięci!

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]