Dwóch nastolatków utopiło się w jeziorze! Wcześniej mieli pić alkohol

Przecenianie własnych możliwości i umiejętności, a do tego wypity wcześniej alkohol – to najczęstsze przyczyny dramatów nad wodą. Najprawdopodobniej również w przypadku 18- i 19-latka z powiatu wyszkowskiego alkohol mógł mieć wpływ na to, że obaj stracili życie w jeziorze Świętajno. Podobnie jak w przypadku 36-latka, którego ciało wydobyto z jeziora w Olsztynie. Wszystkie okoliczności tych tragedii wyjaśniają szczycieńscy i olsztyńscy policjanci. To już 18 ofiar utonięć na Warmii i Mazurach od początku maja tego roku.

Olsztyn

W poniedziałek (12.07.2021) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 36-letniego mężczyzny. Z otrzymanych informacji wynikało, że tego dnia wyszedł on z mieszkania i od tamtego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi i nie wrócił do domu. Rozpoczęto poszukiwania zaginionego. We wtorek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że spacerujące kobiety nad brzegiem Jeziora Starodworskiego zauważyły pozostawioną odzież, osobiste rzeczy, sprzęt wędkarski oraz puste butelki po alkoholu. Na miejsce skierowano policyjny patrol, który ustalił, że pozostawione rzeczy należą do zaginionego 36-latka. Natychmiast rozpoczęto akcję ratowniczą. W trakcie działań płetwonurkowie w zaroślach jeziora zauważyli dryfujące ciało mężczyzny, które natychmiast wydobyto na brzeg. Potwierdzono tożsamość mężczyzny, którym okazał się zaginiony 36-latek.

Szczytno

We wtorek (13.07.2021) o godz. 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 18-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego, który przekazał, że w jeziorze Świętajno w miejscowości Warchały mogło dojść do utonięcia dwóch jego znajomych. 18-latek dodał, że obaj mężczyźni weszli wcześniej do wody pozostawiając na plaży swoje rzeczy. Zgłaszający już kilka minut później miał stracić ich z pola widzenia. Natychmiast o tym fakcie powiadomił innych letników, którzy w miejscowości Warchały przebywali wspólnie od soboty. Poszukiwania prowadzone przez młodzież nie przyniosły żadnych rezultatów, dlatego postanowili o zaginięciu 18- i 19-latka powiadomić miejscowe służby ratunkowe.

Działania poszukiwawczo – ratownicze prowadziło kilka zastępów straży pożarnej ze Szczytna, Mrągowa i Olsztyna oraz szczycieńscy policjanci. Mundurowi przeczesywali teren przyległy do jeziora Świętajno oraz rozpytywali ewentualnych świadków zdarzenia. Specjalistyczna grupa płetwonurków z KWP PSP Olsztyn o godz. 22:30 wyłowiła z jeziora ciało 18-latka. Niespełna 3 godziny później ciało 19-latka. Obaj młodzi mężczyźni to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Z relacji świadków wynikało, że posiadali słabe umiejętności pływackie i znajdowali się pod działaniem alkoholu. Na miejscu tego tragicznego w skutkach zdarzenia, pod nadzorem prokuratora pracowali również szczycieńscy śledczy. Teraz wyjaśniają oni dokładne przyczyny i okoliczności utonięcia 18- i 19-latka.

Jezioro Świętajno jest jednym z najbardziej znanych jezior, gdzie wypoczywają warszawiacy. Tej nocy doszło tam do tragedii. Utopiło się tam dwóch nastolatków z województwa mazowieckiego.

UTONIĘCIA

13 lipca utonęło 6 osób (Słajewo, Ligota, Kamieniec, Olsztyn, Warchały)

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała ogółem 165 zgonów w wyniku utonięcia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c