Dziwne, nienaturalne dźwięki w lesie kabackim. Też je słyszycie? [WIDEO]

„Witam, mam na imię Krzysztof, jestem z Warszawy (Ursynów), chciałbym podzielić się z Państwem poniższą historią, zaznaczę na wstępie, że piszę to totalnie na luzie, bez wmawiania co to może być.” – czytamy w liście do redakcji.

Ostatnio poczyniłem w lesie kabackim dwie obserwacje nietoperzy i umieściłem je w internecie w serwisie YouTube na moim całkowicie amatorskim kanale o nazwie samanoPL.

Wkleiłem link do filmu w paru miejscach i na tej ciekawostce się w zasadzie skończyło i nigdy bym nie napisał do Was, gdyby pewien człowiek na zagranicznym forum nie zapytał mnie co to za jęczenie w tle na jednym z filmów – dosłownie tak się wyraził.

Jako, że nic nie słyszałem na filmie do czasu tego pytania, odpaliłem jeszcze raz film na YouTube i podgłośniłem na maximum moje głośniki. Co ciekawe są dwa filmy, na jednym z nich to słychać, na drugim nie, a to te same miejsce nagrania i te same nietoperze.

Część dźwięków wydawanych przez niektóre nietoperze jest słyszalna przez ludzi, ale te są jakieś dziwne.

Kiedyś w centrum mojej dzielnicy, gdzie są same bloki, zdarzało mi się słyszeć dźwięki niektórych nietoperzy wieczorem. Przed napisaniem tego maila sprawdziłem jeszcze nagrania innych ludzi w
internecie i brzmią one mniej więcej jak te, co słyszałem kiedyś osobiście.

A te na filmie są jakieś dziwne, jakieś takie metaliczne, nienaturalne, przechodzą z wysokiego tonu na niski.

Polecam odsłuchać obydwa nagrania, na max podgłośnionych głośnikach.

Tu słychać te dźwięki:

Tu nie słychać dźwięków:


Na nagraniu z dźwiękami słychać też samolot, ale jak wiadomo niedaleko lasu kabackiego jest lotnisko Okęcie.

Wykluczam na pewno wiatr – film nagrała fotopułapka w nocy bez żadnego udziału człowieka, a ja mam bardzo duże doświadczenie w kręceniu filmów tym sprzętem i to na pewno nie wiatr bo brzmi on inaczej.

Być może to jakiś dźwięki nietoperzy i nie ma co szukać sensacji, to wciąż słąbo poznane ssaki, ale kto wie…..:)

Szukałem jeszcze na zagranicznych forach i wszyscy twierdzą jak ja – że dźwięki nietoperzy to reguły takie przerywane, jak klikanie, albo ćwierkanie ptaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c