Ekspert Rady Medycznej: Szczepienia powinny być obowiązkowe

Eksperci są zgodni, że szczepienia przeciw Covid-19 mogą uchronić nas przed kolejną fala koronawirusa, a co za tym idzie przed kolejny lockdownem i załamaniem systemu opieki zdrowotnej. Dr Konstanty Szułdrzyński z Rady Medycznej przy premierze mówi wprost: powinny być obowiązkowe.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Dr Konstanty Szułdrzyński z Rady Medycznej przy premierze udzielał wypowiedzi dla „Gościa Wydarzeń” w Polsat News.

Ekspert podkreślił, że nie ma skutecznego leku na koronawirusa, dlatego jedyną linią obrony są szczepienia. – Jeśli są obowiązkowe przeciwko gruźlicy to dlaczego nie przeciw Covid-19? Koronawirus jest znacznie groźniejszy dla ludzkości. Gdy szczepienia dotyczą naszych dzieci to większość ludzi nie protestuje. Kiedy chodzi o dorosłych, pojawiają się krzyki „o wolności” – uzasadniał członek Rady Medycznej i dodał, że na zarzuty o ograniczenie wolności można odrzec, że nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność współobywateli.

Ekspert potwierdził jednak, że Rada Medyczna nie zajmowała się nałożeniem obowiązku zaszczepienia się przeciw Covid-19.

Dzięki szczepieniom, a także dzięki sezonowi letniemu liczba zakażeń bardzo zmalała. W ciągu doby wykonano 44,9 tys. testów. Potwierdzono 579 nowych zakażeń. Zmarło 55 osób.

Wszyscy eksperci podkreślają zgodnie, że w sezonie jesiennym wirus może powrócić, a wtedy chorować będą głównie ci, którzy nie zdążyli bądź nie chcieli się zaszczepić.

W Polsce wykonano 20 milionów szczepień. W momencie gdy pojawiły się regularne dostawy szczepionek Premier wyznaczył cel 20 mln zaszczepianych do końca czerwca. Ce ten udało się osiągnąć wcześniej. to nieco ponad połowę populacji. Aby osiągnąć znaczną ochronę populacyjną należy wyszczepić około 70-80 proc. społeczeństwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c