Gdzie miasto szuka oszczędności? W stołecznej oświacie!

„Pandemia wirusa COVID-19 zmienia sytuację finansową Miasta. Konieczność oszczędzania i rezygnacji z zaplanowanych działań staje się faktem. Budżet oświaty to największa część budżetu Warszawy, sięgająca 5 miliardów złotych. W obliczu pogarszającej się kondycji finansowej naszego Miasta musimy podjąć szybkie działania, by na nowo zaplanować pracę placówek oświatowych od września 2020 roku” – napisał do burmistrzów Trzaskowski. List opublikował portal „wPolityce”.

Fot. Pixabay

Według nowych wytycznych prezydenta ograniczony ma zostać w przyszłym roku szkolnym dzienny czas pracy przedszkoli do maksymalnie 10,5 godziny.

Redukcji ulegną godziny zajęć z rytmiki i gimnastyki korekcyjnej.

Czas pracy świetlicy ma zostać skrócony. Ma także nie być żadnych dodatkowych godzin na organizację zajęć pozalekcyjnych w szkołach podstawowych i  ponadpodstawowych.

Z drugiej strony wczoraj pisaliśmy o inwestycjach miejskich:

„Przebudowa ronda Czterdziestolatka i al. Jana Pawła II to jedna z najdłużej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Właśnie podpisaliśmy umowę na wykonanie prac.  Jeszcze w tym roku w tych miejscach pojawią się nowe przejścia naziemne, droga dla rowerów, chodniki i szpalery drzew. Przebudowę za 18 mln zł wykona firma Balzola.” – czytamy na stronie ZDM.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c