Historia Pragi gipsem rzeźbiona

Sklep Wedla w którym dekoracje gipsowe pochodzą z praskiego zakładu. Fot. Wikipedia

W 1947 roku Czesław Śledzianowski, dziennikarz, założył pracownię „deseń”, która początkowo funkcjonowała, jako wypożyczalnia sprzętu malarskiego i warsztat szczotkarski.

W latach 70. zaczął zajmować się sztukaterią i zmienił nazwę na „Dekorum”. Tomasz Strobel, wnuk Pana Czesława, kontynuuje teraz tradycje rodzinne. Ich prace są dostępne w Pijalni Wedla i przy fasadach kamienic na Ząbkowskiej. W zakładzie dostępne są profile elewacyjne, rozety, listwy, kolumny, gzymsy, pilastry, figury i dekory.

Teraz Muzeum Pragi, które zajmuje się spotkaniami z rzemieślnikami i historią dzielnicy organizuje warsztaty sztukatorskie. Będą oni opowiadać o tradycji i historii swoich zakładów i technicznych niuansach. W ramach spotkań odbędą się pokazy oraz warsztaty wprowadzające w tajniki technik rękodzielniczych. Liczba miejsc jest ograniczona dlatego trzeba się śpieszyć.

prowadzenie: Tomasz Strobel z Pracowni Sztukatorskiej Dekorum
07.05. 2015 (czwartek)
godz. 18.30 – 20.00
miejsce spotkania – ul. Ząbkowska 4, „Dekorum”
liczba miejsc: 15
zapisy: telefonicznie 22 518 34 07
start zapisów: od 30.04 do wyczerpania miejsc, w godz. 9–15


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.