Izraelczycy pobici przez Arabów. Policja zatrzymała dwie osoby

Czterech izraelskich studentów został pobitych przed jednym ze stołecznych klubów. Sprawcami napaści byli Arabowie. Policja w związku z pobiciem zatrzymała dwie osoby.

Policja prowadzi sprawę ataku na izraelskich studentów. Ranne zostały cztery osoby. Sprawców miało być trzech.

„Podeszło do nas kilku młodych Arabów, mówili, że są z Kataru. Pytali się, czy jesteśmy z Izraela” – opowiada portalowi jpost.com Yotam. – „Krzyczeli ‚wolna Palestyna’, ‚wolna Gaza’ i ‚p… Izrael’. Kiedy koledzy potwierdzili, że rzeczywiście są z Izraela zaatakowali ich” – mówi student i dodaje, że kiedy zobaczył, co się dzieje wybiegł z taksówki, by pomóc kolegom. Wtedy jeden z napastników uderzył do w twarz i stracił przytomność.

Student chwali też opiekuna grupy studentów i władze SGH, które zajęły się ofiarami ataku. Wyraża również rozczarowanie, że nikt nie pomógł, chociaż było wielu świadków.

Sylwester Marczak w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przekazał, że z uwagi na okrzyki napastników, policja zakwalifikowała wydarzenie, jako atak na tle narodowościowym.

Policja wraz z Prokuraturą poinformowała dziś rano, że zatrzymano dwóch Holendrów pochodzenia ormiańskiego. Trzecia osoba pochodzenia palestyńskiego przebywa aktualnie w jednym z krajów Beneluksu.

Prowadzone są dalsze działania w tej sprawie także w ramach współpracy międzynarodowej informuje stołeczna policja.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.