Jechali busem do pracy. Jeden nie żyje, ośmiu jest rannych

Kierowca volkswagena, wiozący pracowników ekipy budowlanej do pracy przy przebudowie drogi krajowej na 17, na ulicy Żeromskiego w Otwocku, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze do przydrożnego rowu, uderzając w drzewa i betonowy przepust. Jedna osoba nie żyje, osiem zostało rannych.


Źródło: Linia Otwocka

Dzisiaj, kilka minut po godzinie 3 nad ranem, na ulicy Żeromskiego w Otwocku doszło do bardzo poważnego zdarzenia drogowego.

Ekipa budowlana z województwa małopolskiego jadąca do pracy przy przebudowie krajowej 17-stki uczestniczyła w zdarzeniu drogowym. Mężczyźni podróżowali busem volkswagenem caravelle. Oprócz 43-letniego kierowcy, w samochodzie znajdowało się 8 pasażerów.

Na łuku drogi, wspomniany kierowca stracił panowanie nad kierownicą, zjechał do przydrożnego rowu, dachując i uderzając w drzewa oraz betonowy przepust.

Jeden z pasażerów, który podczas zdarzenia wypadł z auta, zginął na miejscu. Pozostali doznali ogólnych obrażeń ciała i złamań. Siódemka ocalałych pasażerów wraz z kierowcą zostali zabrani do szpitali.

Do godziny 7 na miejscu pracowali policyjni dochodzeniowcy z technikiem kryminalistyki i prokurator. W zabezpieczeniu miejsca pomagali strażacy i policjanci drogówki.

Policjanci zbadali na miejscu kierowcę, był trzeźwy. Jak wstępnie ustalono, mógł przysnąć za kierownicą. Jak było naprawdę?

Na to oraz na inne pytania dotyczące okoliczności tego zdarzenia odpowie prokuratorsko-policyjne śledztwo.

Kolejny raz zamieszczamy apel dotyczący właściwego zachowania się w ruchu drogowym. W tym zdarzeniu zginęło jeden człowiek, ale ucierpiało wielu.

Warto mieć na uwadze nie tylko policyjne przestrogi dotyczące sankcji prawnych, ale przede wszystkim świadomość tego, że prowadzenie samochodu to wielka odpowiedzialność.

Oby takich zdarzeń nie było wcale. To jednak zależy wyłącznie od uczestników ruchu drogowego, tj. wszystkich korzystających z dróg.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.