Jedziesz na majówkę? Zobacz gdzie spotkasz drogówkę

Wielu warszawiaków zdecyduje się wziąć sobie wolne i spędzić długi weekend na Mazurach, nad morzem lub w górach. Firma NaviExpert, znana z nawigacji samochodowej sprawdziła, w których miejscach w szczególności kierowcy powinni być gotowi na spotkanie ze stróżami prawa.

Fot. policja.pl

Fot. policja.pl

NaviExpert przeanalizował blisko 250 tys. zgłoszeń dotyczących kontroli policyjnych. Informacje pochodzą od kierowców korzystających z aplikacji  z ostatniego miesiąca oraz z ubiegłorocznej majówki. Aby wskazać miejsca, gdzie spotkanie z drogówką ma się niemal jak w banku, dostawca wybrał te lokalizacje, które pokrywały się we wspomnianych okresach. Podczas analiz okazało się bowiem, że są strefy lubiane przez drogówkę, ale mundurowi starają się też zmieniać lokalizacje patroli. W innych punktach organizowane są kontrole prędkości w okresach wzmożonego ruchu i tzw. dni wypoczynkowych, a w innych podczas miesięcy, kiedy takich okazji wyjazdowych nie ma.

Firma tłumaczy, że dzięki temu kierowcy zdejmą nogę z gazu, a dodatkowo nie będą wykonywali gwałtownych manewrów na drodze, kiedy zobaczą policję.

Fot. Navi Expert

Fot. Navi Expert

Jedziesz nad morze? Tam Cię patrol przywitać może

Turyści spragnieni wypoczynku nad Bałtykiem powinni liczyć się z kontrolą drogową na odcinku drogi krajowej nr 6 pomiędzy ulicą Morską a Jana III Sobieskiego w okolicach Rumii.  Drugą ulubioną miejscówką policji zarówno w ubiegłym miesiącu, jak i podczas ubiegłorocznej majówki był odcinek trasy  S6 na wysokości Estakady Kwiatkowskiego między Chwarznem a Demptowem. Tu warto zachować ostrożność zarówno w drodze na majowy wypoczynek, jak i – a może w szczególności – podczas powrotu z Gdyni. Na baczności muszą się mieć także ci kierowcy, którzy wybiorą się w okolice Międzyzdrojów. Drogówka upodobała sobie bowiem fragment drogi krajowej nr 10 – Szosy Stargardzkiej przy S3. System odnotował najwięcej kontroli na tym odcinku podczas powrotów znad morza, ale jak wynika z danych zgromadzonych przez dostawcę nawigacji – policjanci często też łapią tych, którzy na nadmorski wypoczynek dopiero się udają.  Na bliskie spotkania z „misiaczkami” narażeni będą także warszawiacy, którzy podróżują  krajową 7. Stróżów prawa można spotkać kilkakrotnie na krótkim odcinku od ulicy Pułkowej w stolicy (kontrole w obu kierunkach) po miejscowość Czosnów przed Nowym Dworem Mazowieckim.  W tym ostatnim wypadku szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza podczas powrotów z majowego wypoczynku. Policja bowiem ustawia się tuż za zjazdem z drogi ekspresowej S7, łapiąc tych kierowców, którym nadal wydaje się, że podróżują drogą o wyższej dozwolonej prędkości.

Fot. Navi Expert

Fot. Navi Expert

Spotkania bliskiego stopnia na Zakopiance

Spragnieni górskich wędrówek muszą zdjąć nogę z gazu na Zakopiance w szczególności w okolicach Białego Dunajca. To tutaj w minionym miesiącu najchętniej lokowali się policjanci z suszarkami. Dla porównania, podczas ubiegłorocznej majówki kierowcy najczęściej zgłaszali kontrole w okolicach Rabki Zdrój oraz na Zakopiance przy węźle z A4.

Fot. Navi Expert

Fot. Navi Expert

Na Zakopiance świat się jednak nie kończy. Mieszkańcy centralnej Polski udający się na południe są narażeni na spotkania z drogówką już dużo, dużo wcześniej – zarówno Ci, którzy zdecydują się na podróż przez Radom i Kielce, jak i ci, którzy wybiorą trasę prowadzącą przez Piotrków Trybunalski i Częstochowę.

Fot. Navi Expert

Fot. Navi Expert

Podróżując na południe z zachodniej Polski warto natomiast przygotować się na kontrolę między Żmigrodem a Trzebnicą, a także na odcinku A4 w okolicy Gliwic przy punkcie poboru opłat Żernica. Z patrolami będziemy mieć także do czynienia podróżując między Katowicami a Tychami oraz między miejscowością Czechowice-Dziedzice a Bielsko-Białą. Wracając z górskich wędrówek warto natomiast przygotować się na bliskie spotkanie ze stróżami prawa na drodze nr 5 między Bielanami Wrocławskimi a Wrocławiem.

Fot. Navi Expert

Fot. Navi Expert

Mazury?

Statystycznie mniej szans na spotkanie z drogówką będą mieli Ci, którzy wybiorą się na majówkę na Mazury, choć i oni powinni mieć się na baczności. Do ulubionych miejsc policji należą odcinki na drodze krajowej nr 8 między Markami a Radzyminem, tuż za Wyszkowem oraz między Ostrowią Mazowiecką a Zambrowem. Ostrożność warto jednak także zachować na drodze krajowej nr 7 do Olsztyna oraz na drodze krajowej 53 przed miejscowością Rozogi. Pierwsze miejsce było jednym z ulubionych przez policję w ciągu ostatniego miesiąca. Druga lokalizacja cieszyła się zainteresowaniem stróżów prawa podczas ostatniej majówki.

Fot. Navi Expert

Fot. Navi Expert

Fot. Navi Expert

Fot. Navi Expert


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c