Jest pomysł na ogromne podwyżki. Czy Polacy dostaną bony?

W obliczu nieuchronnych podwyżek cen energii elektrycznej, które mają nastąpić od 1 lipca 2024 roku, polski rząd szuka rozwiązań, które mogłyby złagodzić skutki tych zmian dla przeciętnego Kowalskiego. Jednym z najnowszych pomysłów, który zyskuje na popularności, jest wprowadzenie tzw. „energetycznych bonów 800 plus”, mających na celu wsparcie polskich gospodarstw domowych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Podwyżki cen prądu są bezpośrednim wynikiem „odmrożenia” cen energii, które zostało zaplanowane na połowę roku.

Zmiana ta jest spowodowana między innymi koniecznością dostosowania się do kosztownej polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która wymaga od państw członkowskich znaczących inwestycji w zieloną energię.

Minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska, zapewnia, że większość Polaków nie odczuje drastycznych skutków podwyżek, dzięki wprowadzeniu systemu bonów energetycznych.

„Mogę obiecać, że ceny energii będą akceptowane prawie dla wszystkich. Dla tych, którzy znajdą się w najtrudniejszej sytuacji, przygotowaliśmy specjalne bony energetyczne,” mówi minister.

 

 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]