Już dziś noc muzeów! Wybieracie się?

To już dziś! 15 maja będzie piękna noc -Noc Muzeów w Warszawie. W programie wiele wystaw i wydarzeń kulturalnych, a także parada zabytkowych autobusów i tramwajów. Oprócz tradycyjnego zwiedzania, w tym roku mamy dla Was atrakcje online oraz działania zewnętrzne, które poza swoimi murami szykuje aż 80 placówek!

Fot. Miasto Stołeczne Warszawa

Szanowni Państwo,

po rocznej przerwie spowodowanej pandemią 15 maja wracamy ze świętem kultury – 17. już Nocą Muzeów. Tym razem będzie miała nieco inny przebieg, dostosowany do warunków wynikających z pandemii COVID-19.

Tegoroczną Noc Muzeów organizujemy w sposób przede wszystkim bezpieczny, z zachowaniem wszystkich obowiązujących rygorów sanitarnych. Zarazem jednak tak, żeby zasady bezpieczeństwa nie wpłynęły na atrakcyjność naszej propozycji. Dodam, że w tym roku w wydarzeniu weźmie udział aż 180 placówek, 17 po raz pierwszy!

Proponujemy trzy typy aktywności. Tradycyjna, czyli zwiedzanie, będzie możliwa na tyle, na ile pozwolą obowiązujące w dniu imprezy obostrzenia sanitarne. W chwili, gdy piszę te słowa, rząd dopuszcza działanie placówek muzealnych w reżimie sanitarnym.

Mając jednak na uwadze nadzwyczajną sytuację, w tym roku proponujemy także zupełnie nową formę: spacer z kulturą, czyli atrakcje i ekspozycje na świeżym powietrzu. Zorganizowało je aż 80 instytucji, które zaplanowały działania poza murami swoich siedzib. Warszawianki i warszawiacy będą mogli skorzystać z tej formy kontaktu ze sztuką i kulturą bezpiecznie, podczas spaceru. Przygotowaliśmy, w formie mapki, propozycje dwóch tras spacerowych do najciekawszych miejsc w centrum miasta.

I wreszcie forma trzecia: prawie 100 wydarzeń online, które zostały zaplanowane na 15 maja. Być może w ten wieczór część z Was wybierze wirtualną wizytę w jednym z warszawskich muzeów, zamiast kolejnego odcinka serialu z internetowej platformy.

Zapewniam, że warto!

Pamiętaliśmy o zorganizowaniu tradycyjnej parady zabytkowych autobusów i tramwajów. Po paradzie zabytkowe pojazdy będzie można oglądać wewnątrz – autobusy na pl. Defilad, tramwaje na pl. Narutowicza (w zgodzie z obowiązującym reżimem sanitarnym).

Bawmy się dobrze podczas Nocy Muzeów, ale róbmy to ostrożnie, z poszanowaniem obowiązujących reguł sanitarnych.

Zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich to absolutny priorytet.

Do zobaczenia!” – mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c