Kim są i jak wyglądają syreny odnalezione w Wiśle? [GALERIA]

Najpierw film wiralowy, pokazujący wydobycie syren z Wisły, potem wystąpienie prezydenta Jarosława Jóźwiaka, a na końcu aklimatyzacja syren. Jak wyglądają i co o nich wiemy?

Fot. Anna Liminowicz

Fot. Anna Liminowicz

Aklimatyzacja syren to projekt w ramach Festiwalu Nowi Warszawiacy to nowy projekt Białołęckiego Ośrodka Kultury, Muzeum Woli, Odział Muzeum Warszawy, Miasta Stołecznego Warszawa oraz Domu Kultury Działdowska. Festiwal składa się z 3 filarów: animacji społecznych „Warszawa od środka”, odbywających się od lipca do października 2015 na Woli i Białołęce, działań artystycznych (wrzesień, październik 2015) oraz debat, paneli dyskusyjnych i konferencji naukowej (październik-grudzień 2015). Różnorodne, interdyscyplinarne działania odbywające się w ramach Festiwalu są próbą zmierzenia się z tożsamością stolicy, z oczekiwaniami jej mieszkańców i przyjezdnych, zawierają krytyczną refleksję na temat zmian we współczesnej Warszawie.

Festiwal składa się z 3 filarów: animacji społecznych „Warszawa od środka”, odbywających się od lipca do października 2015 na Woli i Białołęce, działań artystycznych (wrzesień, październik 2015) oraz debat, paneli dyskusyjnych i konferencji naukowej (październik-grudzień 2015). Czeka nas więc jeszcze masa atrakcji. Wszystkie można zobaczyć na stronie wydarzenia.

Fot. Anna Liminowicz

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]