Kinga Duda dostała propozycję od Jurka Owsiaka! Zaskakujący list

Jurek Owsiak napisał list do Kingi Dudy uświadamiając córkę prezydenta w kwestii onkologii. Złożył jej na koniec ciekawą propozycję. 

By Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 3.0.

List jest wynikiem apelu jaki prezydent Andrzej Duda zamieścił na swoim profilu. W apelu prezydent zwraca się o pomoc charytatywną dla mężczyzny cierpiącego na złośliwą postać nowotworu.

Jak możemy przeczytać w apelu prezydenta „Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna, prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. Rozdawała na ulicy ulotki z prośbą o pomoc. My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy. Z góry dziękuję!”

Szef WOŚP Jerzy Owsiak w odzewie napisał do córki prezydenta i zarazem jego doradczyni, Kingi Dudy. Zaczął od tego, że docenia jej działalność doradczą.

Dzień dobry, zacznę od tego, że doceniam Twoją społeczną funkcję doradcy Prezydenta RP. Sam bardzo polegam na radach moich dorosłych córek, a nawet potrafię wsłuchać się w opinie moich wnuczek – często dają mi dużo do myślenia – czytamy w pierwszych słowach listu.

Następnie Jerzy Owsiak uświadamiał doradczynie na czym polega pomoc w takich sytuacjach ze strony fundacji.

Twój Tata na Twitterze przedstawił apel rodziny, która prosi o pomoc – potrzebuje środków na walkę z chorobą nowotworową głowy rodziny. Z takimi prośbami my, jako Fundacja WOŚP, spotykamy się codziennie.

Dotyczą one Polaków w każdym wieku, którzy po prostu walczą o swoje życie, często zagrożone nie tylko brakiem dostępu do bardzo drogich terapii, ale od paru lat także coraz większymi trudnościami związanymi z dotarciem i skorzystaniem z przysługującej Obywatelom narodowej służby zdrowia.

Aby pomóc, robimy to, co umiemy najlepiej – kupujemy sprzęt. Jako Fundacja, na cel związany z leczeniem chorób nowotworowych u dzieci dedykowaliśmy 5 Finałów i kupiliśmy blisko 400 urządzeń za 148 096 487,59 złotych, wspierając 80 punktów diagnostyki onkologicznej.

Aż w końcu wytknął błąd prezydenta jaki popełnił kilka miesięcy temu.

Kilka miesięcy temu, Kingo, była szansa, aby Twój Tata mógł w sposób wyjątkowy i jedyny pomóc onkologii – chodzi o 2 miliardy złotych, które dodatkowo i nagle, jak z nieba, zostały przekazane przez większość sejmową dla Polskiej Telewizji Publicznej, a mogły być jednym podpisem zawetowane, właśnie przez Twojego Tatę. Zgodnie z propozycją mniejszości sejmowej, mogły być przekazane na wsparcie onkologii.

Na koniec Jerzy Owsiak wyszedł z dość oryginalną propozycją.

Jeśli chciałabyś więcej wiedzieć o bolączkach polskiej służby zdrowia, a także super działaniach organizacji pozarządowych, to serdecznie zapraszam do nas do Fundacji – właśnie przygotowujemy się do 29. Finału i dodatkowa para wolontariackich rąk do pomocy zawsze się przyda.

List zakończył prośbą o kulturalne wypowiedzi pod postem, przewidując chyba że poruszanie takich spraw wywołuje zwykle mnóstwo emocji. Czy córka prezydenta przyjmie propozycję?


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c