Koronawirus w warszawskim zakładzie fryzjerskim! Mamy komentarz SANEPIDu

Dziś rano dotarły do naszej redakcji informacje, jakoby w jednym z warszawskich salonów fryzjerskich wystąpił przypadek koronawirusa.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Joannę Narożniak, rzecznika prasowego Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

„Szanowni Państwo, W odpowiedzi na Państwa zapytania dotyczące zachorowań na COVID19 w jednym z zakładów fryzjerskich w Warszawie, w imieniu Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego uprzejmie potwierdzam, że trwa dochodzenie epidemiologiczne związane z wystąpieniem zachorowań wśród pracowników jednego z warszawskich zakładów fryzjerskich.

W trakcie dochodzenia na chwilę obecną potwierdzono wyniki dodatnie u 4 pracowników zakładu, którzy obecnie przebywają w izolacji domowej. Stan zdrowia osób jest pod kontrolą lekarzy.

Właściciel zakładu przekazał wszystkie informacje o możliwych kontaktach zakażonych osób zarówno z innymi pracownikami, jak i klientami zakładu, nie ma wiec konieczności szukania osób, które odwiedziły zakład w ostatnim czasie poprzez media. Obecnie w trakcie dochodzenia ustalono, że ponad 70 osób zostało skierowanych do kwarantanny (wśród tych osób są pracownicy, klienci zakładu, ich rodziny). Kilkanaście osób zgłoszono do innych – niż warszawska – powiatowych inspekcji sanitarnych, z uwagi na ich adres zamieszkania .

Sprawa jest w trakcie opracowywania. Działania trwają. Liczymy się z rozwojem sytuacji.

Aktualnie na Mazowszu główne ogniska zachorowań to uroczystości weselne, chrzciny, uroczystości jubileuszowe, kilka ogniska w zakładach pracy, kilka małych ognisk domowych, pozostałe to przypadki pojedyncze z trwających kwarantann.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c