Kradł studzienki przy S8. Nieoficjalnie: to pierwowzór bohatera filmu „Boże Ciało”!

Jak się okazuje mężczyzna, o którym pisaliśmy dziś wczesnym popołudniem: https://warszawawpigulce.pl/uslyszal-28-zarzutow-z-czego-14-kradziezy-infrastruktury-kanalizacyjnej-przy-trasie-s8/ już wcześniej przejawiał delikatnie mówiąc niestandardowe zachowania.  Jak nieoficjalnie ustaliła PAP zatrzymany do Patryk B., który był pierwowzorem głównego bohatera filmu „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy.

Fot. Pixabay

O filmie:

Bohaterem filmu jest 20-letni Daniel. W czasie pobytu w zakładzie poprawczym przeszedł przemianę i chce zostać księdzem. Po opuszczeniu zakładu, w ramach warunkowego zwolnienia, zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii, a pod jego nieobecność zaczyna pełnić posługę kapłańską w przebraniu księdza. Jego metody są kontrowersyjne. Sytuacja komplikuje się, gdy do miasteczka przybywa jego dawny kolega z poprawczaka.

Kryminalni wołomińskiej komendy w związku z odnotowanymi w ostatnim czasie kradzieżami infrastruktury kanalizacyjnej w postaci pokryw i kołnierzy studzienek przy trasie S8 na odcinku Zielonka – Radzymin Południe prowadzili czynności mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za te zdarzenia oraz miejsca ich składowania bądź punktu sprzedaży. Ustalenia, jakie przeprowadzili funkcjonariusze, wskazywały, że może za nimi stać znany im 29-latek. Dodatkowo policjanci dotarli do punktu skupu złomu, gdzie miały trafiać skradzione pokrywy i kołnierze studzienek kanalizacyjnych.

Kryminalni objęli obserwacją złomowisko, do którego przyjechał będący w ich zainteresowaniu 29-latek. W osobowym mitsubishi funkcjonariusze znaleźli dwa włazy od studzienek kanalizacyjnych. W rozmowie z właścicielem punktu skupu złomu ustalili, że mężczyzna ten na przełomie kilku dni przywiózł do nich kilkanaście takich pokryw i kołnierzy studzienek, które zostały od niego kupione. W chwili ich sprzedaży składał oświadczenie, że pochodzą z firmy, w której pracuje i że są one zbędne, dodatkowo ich sprzedaż kwitował pieczątką firmową, którą przy sobie posiadał. Na terenie złomiska policjanci ujawnili kolejne 23 pokrywy studzienek kanalizacyjnych.

Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, który trafił do policyjnej celi. W trakcie rozpytania oświadczył, że potrzebował pieniędzy, nie ma stałego miejsca zamieszkania, mieszka w samochodzie, a kradzież elementów metalowych i ich sprzedaż miała mu przynieść „łatwe pieniądze”.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie 29-latkowi łącznie 28 zarzutów popełnienia przestępstw. 14 zarzutów dotyczyło kradzieży mienia na szkodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Straty sięgnęły co najmniej 7 tys. złotych. Ponadto usłyszał 14 zarzutów oszustwa związanego z niekorzystnym rozporządzeniem mieniem przez właściciela punktu skupu złomu. Dodatkowo poświadczenia legalności pochodzenia posiadanych i sprzedawanych przedmiotów poprzez przystawienie na dokumentach pieczątki firmy, której nie był reprezentantem. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c