Lotto Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej juz za miesiąc na PGE Narodowym! [WIDEO]

Już tylko miesiąc dzieli nas od wielkich lekkoatletycznych zmagań, które odbędą się na PGE Narodowym. W niedzielę, 13 września, odbędzie się 6. Lotto Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wśród sportowców zobaczymy m.in. najwybitniejszych polskich młociarzy – Anitę Włodarczyk i Pawła Fajdka.

Anita Włodarczyk 1 sierpnia, została pierwszą kobietą w historii, która rzuciła młotem ponad 80 metrów. Podczas zawodów w Cetniewie nasza multimedalistka uzyskała rekordowy wynik 81,08 metra ustanawiając nowy rekord świata.

Nowy rekord Polski ustanowił natomiast Paweł Fajdek, który rzucił podczas Memoriału Kusocińskiego rozgrywanego w Szczecinie posyłając młot na odległość 83 metrów i 93 centymetrów. Dzięki temu młociarz przygotowujący się do obrony tytułu mistrza świata poprawił swoje poprzednie rekordowe osiągnięcie z ubiegłorocznego… Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Zarówno Anitę Włodarczyk, jak i Pawła Fajdka kibice będą mogli zobaczyć już 13 września na PGE Narodowym podczas 6. LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Tymczasem kolejne gwiazdy światowej lekkoatletyki potwierdzają swój start w Warszawie. Kibice będą świadkami m.in. pojedynku dwóch halowych mistrzyń świata z Sopotu – Rosjanki Marii Kucziny i Polki Kamili Lićwinko. Godnych rywali będzie miał także Tomasz Majewski – nasz dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą. W stolicy pojawi się m.in. lider tegorocznych światowych tabel Amerykanin Joe Kovacs, który przed kilkoma tygodniami w Monako pchając aż na 22,56 metry przesunął się na ósme miejsce w historii światowej lekkoatletyki oraz jego rodak, były mistrz świata oraz wicemistrz olimpijski Christian Cantwell.

Swój występ w Memoriale Kamili potwierdzili już wcześniej  m.in. były rekordzista świata w biegu na 100 metrów Jamajczyk Asafa Powell oraz katarski skoczek wzwyż, medalista olimpijski z Londynu, Mutaz Essa Barshim.

Tutaj można zobaczyć jak zmieni się PGE Narodowy (d. Stadion Narodowy) podczas lekkoatletycznych zawodów.

Bilety na 6. LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej zaczynają się już od 19 zł.

Można je nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej imprezy: memorialkamili.pl oraz poprzez platformę sprzedaży biletów: eBilet.pl i KupBilet.pl

Historia memoriału sięga 2 maja 2009 r., kiedy odbył się „Mityng ku czci Kamili Skolimowskiej”. W imprezie pod hasłem „Pożegnanie Kamili” wzięło udział wiele gwiazd światowej lekkoatletyki. Zawody rozegrane zostały na bocznym boisku Skry, czyli w tam, gdzie Kamila wystartowała po raz pierwszy, a później ustanowiła rekord świata juniorek. Był to jednocześnie mityng otwarcia Warszawskiego Ośrodka Rzutu Młotem im. Kamili Skolimowskiej.

Miasto Stołeczne Warszawa jest partnerem strategicznym Lotto 6. Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Już dziś można poczuć emocje nadchodzących wydarzeń oglądając film zapowiadający imprezę.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.