Mazowsze: Ciężarówka potrąciła rowerzystkę. 68-latka zginęła na miejscu

Do późnych godzin popołudniowych policjanci z ostrołęckiej drogówki pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego, który miał miejsce na ul. Witosa w Ostrołęce. Niestety w jego wyniku śmierć poniosła 68 – letnia mieszkanka Ostrołęki. Apelujemy do kierowców, pieszych oraz rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Informacja o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i rowerzystki trafiła na stanowisko kierowania ostrołęckiej komendy policji wczoraj około godziny 13. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący ciężarowym manem wraz z przyczepą 34 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wykonując na zielonym świetle z ul. Traugutta manewr skrętu w prawo w ul. Witosa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 68 – letniej rowerzystce, która wjechała na ścieżkę rowerową również na zielonym świetle.

Niestety w wyniku potracenia starsza mieszkanka Ostrołęki poniosła śmierć na miejscu.

Mundurowi do późnych godzin popołudniowych wykonywali pod nadzorem prokuratora szereg czynności procesowych skierowanych na dokładne wyjaśnienie tego wypadku. W czynnościach brał także udział technik kryminalistyki. Ciężarowy man wraz z przyczepą został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Kierowcy ciężarówki zostało zatrzymane prawo jazdy.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Apelujemy do kierowców, pieszych i rowerzystów o daleko idącą ostrożność podczas zbliżania się do przejść dla pieszych.

Kierowcy w rejonach przejść i przejazdów rowerowych  powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość, bądź się zatrzymać, aby upewnić się, czy nie znajdują się na niech piesi, bądź rowerzyści.

Piesi i rowerzyści powinni zapamiętać, ze nawet najbardziej nowoczesny samochód nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu. Dla swojego bezpieczeństwa piesi i rowerzyści nawet na zielonym świetle  powinni również dokładnie się rozejrzeć, czy zbliżający się pojazd ich widzi i się zatrzymuje.

Tego rodzaju postępowanie z pewnością pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim grupom uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy również o wzajemnym szacunku na drodze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.