Mieczysław Fogg – całe życie związany z Warszawą

Jego piosenki zna każdy – Mieczysław Fogg, a właściwie Fogiel urodził się 30 maja 1901 w Warszawie i tu też zmarł 3 września 1990.Jego baryton przez lata opowiadał historię Warszawy od okresu międzywojennego. Wyśpiewał  takie szlagiery jak Tango milonga, To ostatnia niedziela, Jesienne róże, Pierwszy siwy włos, Mały biały domek, Już nigdy, Bo to się zwykle tak zaczyna.

Mieczysław Fogg zadebiutował w 1928 w Chórze Dana (pod hiszpańską nazwą Coro Argentino V) w kultowym warszawskim teatrzyku Qui Pro Quo.  Od tego czasu występował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej jak m.in.: Hanka Ordonówna, Stefcia Górska, Zula Pogorzelska i Adolf Dymsza.

W 1938 po odejściu z Chóru Dana zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia po raz pierwszy jako solista. To jego występ po raz pierwszy był transmitowany w telewizji.5 października 1938 roku i 26 sierpnia 1939 roku na pokazie próbnej transmisji telewizyjnej Telewizji Polskiej nadawanej z wieżowca Prudential w Warszawie.

Przypomnijmy największe przeboje Mieczysława Fogga:

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.