Ministerstwo Rolnictwa wprowadza dłuższy termin składania wniosków o dopłaty!

Ministerstwo Rolnictwa przedłużyło termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Zainteresowani mogą składać stosowne wnioski, mając do dyspozycji dodatkowy miesiąc.

fot. Pixabay

Ministerstwo wydłużyło termin, w którym można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie, dzięki czemu rolnicy zyskali czas do 15 czerwca.

W poprzednich latach o dopłaty przy pomocy oświadczenia ubiegało się prawie pół miliona rolników, z kolei wnioski nadesłane drogą elektroniczną napłynęło od niemal miliona wnioskodawców.

Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdecydował o przedłużeniu terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie oraz obszarowe w ramach prowadzenia rolnictwa ekologicznego do 15 czerwca 2020 roku.

Nowy, dłuższy termin był możliwy do wprowadzenia dzięki decyzji Komisji Europejskiej, która zgodziła się na to, by państwa członkowskie – z uwagi na koronawirusa – mogły wprowadzić terminowe udogodnienia.

Do 20 kwietnia wpłynęło już 217 tysięcy wniosków elektronicznych oraz 157 tysięcy oświadczeń.

 

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c