Napadł na nią z nożem. Spuściła mu łomot mopem podłogowym

W powiecie sochaczewskim mężczyzna chcąc zdobyć pieniądze zagroził kobiecie nożem. Pokrzywdzona użyła do obrony mopa podłogowego.

Fot. Pixabay

W poniedziałek rano w Paprotni w powiecie sochaczewskim doszło do usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z ustaleń wynika, że mężczyzna zagroził 55-latce dużym nożem, aby zdobyć pieniądze.

Mimo zagrożenia, kobieta zachowała zimną krew i postanowiła bronić się tym, co akurat miała pod ręką. Uderzyła napastnika mopem do mycia podłóg i uciekła. Sprawca również oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zaraz po otrzymaniu informacji o przestępstwie rozpoczęto poszukiwanie mężczyzny. Napotkane po drodze osoby, wskazały w którym kierunku oddalił się napastnik. Chwilę później, podejrzany został zatrzymany przez kierowniczkę Posterunku Policji w Teresinie i dzielnicową. Policjantki znalazły przy nim duży nóż. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 3 promile.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie 47–latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem noża. Zarzuca mu się, że dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Do sądu skierowano wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym.

W środę odbyło się posiedzenie sądu. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy, kara może zostać zwiększona o połowę.

Autor: asp. Agnieszka Dzik


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c