Nie atakuj mnie swoim ateizmem – krótki felieton

2621bbd5001921cb4e44d0ad

Ostatnio Pani, którą spytaliśmy o ateizm powiedziała nam, że nie będzie nam, ciemnocie tłumaczyć dlaczego nie wierzy. Że czuje się „atakowana moją religijnością”. Dla ścisłości zadałem pytanie dlaczego jest ateistką na co usłyszałem: „A czy Pan wierzy?” po którym posypały się gromy. Czy to jest atak?

Jesteśmy przeciwni dniom ateizmu, tak samo, jak jesteśmy przeciwni pikiecie antyaborcyjnej. Tego ostatniego nie dlatego, ze popieramy aborcję, a dlatego, że zorganizowano ją, jako „odwet” za dni ateizmu co w takiej formie traci jakiekolwiek przesłanie. Tak czy inaczej W sobotę i w niedzielę odbędą się dni ateizmu. Czym różnią się organizacje ateistyczne od środowisk LGBT? Tak naprawdę niczym. Wszyscy paplają o ciemnocie i nieświadomości, a przede wszystkim o tolerancji i wzajemnym szacunku.

Co więcej ateistyczne środowiska jak podkreślają „czują się dyskryminowane i atakowane” przez środowiska wierzących. A czy ja wmuszam komuś swoją religię? Nie. Czy organizuję wiece wierzących wmuszających na siłę komuś swoją wiarę? Nie. Czy ja kogoś obrażam? Nie. W przeciwieństwie do ateistów, którzy na każdym kroku atakują mnie swoim ateizmem. Czy to poprzez billboardy czy organizowanie dni ateizmu czy też przebieranie się za świętych, biskupów czy robienie sobie „jaj” z męki Chrystusa. Chcą być odważni i szokować? Niech przebiorą się za Mahometa i zamieszczą wideo na YouTube oznaczając fundamentalistów.

Najbardziej rozbawia mnie jednak nagroda „Ateisty Roku”. W redakcji też urządzimy sobie nagrodę za najlepiej zaparzoną kawę, herbatę i najlepiej zrobioną kanapkę. Będzie to tak samo pożyteczne dla ludzkości. Tylko kanapką przynajmniej się najem w przeciwieństwie do ateistycznego bełkotu o tym, że czują się dyskryminowani.

BTW: Jest też całe mnóstwo memów, które odnoszą się do „agresji” ateistów na osoby wierzące, co oznacza, że nie tylko ja czuje się nieswojo. Przykład poniżej

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.