Nie żyje Anna Wasilewska, posłanka Platformy Obywatelskiej

Nie żyje Anna Wasilewska, pedagog, samorządowiec i polityk, była wiceprezydent Olsztyna, od 2010 do 2015 członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego IV i V kadencji, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji.

Anna Wasilewska urodziła się 10 stycznia 1958 roku.

Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończyła także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

Pracowała w PSS „Społem”, później przez ponad 20 lat w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Olsztynie, pełniąc przez kilkanaście lat funkcję dyrektora tej placówki. Podjęła także pracę jako nauczyciel akademicki w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Zaangażowała się w działalność społeczną w ramach Stowarzyszenia Sportowego „Olimpiady Specjalne – Polska”.

W 2007 została zastępcą prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. W 2008, po jego odwołaniu w wyniku referendum gminnego, powołano ją na pełnomocnika komisarza Tomasza Głażewskiego. W 2009 została dyrektorem departamentu sportu w warmińsko-mazurskim urzędzie marszałkowskim.

W wyborach w 2010 z ramienia Platformy Obywatelskiej została wybrana do sejmiku warmińsko-mazurskiego IV kadencji. Powołano ją następnie na stanowisko członka zarządu województwa. W 2014 bez powodzenia kandydowała na urząd prezydenta Olsztyna. Ponownie wybrano ją w tymże roku na radną województwa, pozostała także w nowo powołanym zarządzie województwa na dotychczasowym stanowisku.

W 2015 wystartowała w wyborach parlamentarnych, otrzymała 7660 głosy, zdobywając tym samym mandat poselski z listy PO w okręgu olsztyńskim. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję, otrzymując 10 982 głosy.

Fot. Platforma Obywatelska RP from Polska – #SolidarnośćNasząBronią, 8.03.2017, CC BY-SA 2.0 / Wikipedia


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c