Niewyobrażalne bestialstwo! Dziecko było upuszczane, podduszane i uderzane główką o futrynę

Rodzice z Płońska bestialsko znęcali się nad niemowlęciem. Dziecko w ciężkim stanie zostało zabrane do szpitala w Płońsku. Obrażenia były jednak tak rozległe i poważne, że niezwłocznie przewieziono je na oddział intensywnej terapii do Warszawy.

Fot. Pixabay

Sąd Okręgowy w Płocku zajmie się niedługo sprawą rodziców, którzy bestialsko znęcali się nad swoim dzieckiem.

Sprawa jest tym bardziej szokująca, że dramat bezbronnego niemowlęcia rozpoczął się od pierwszych dni narodzin.

„Dziecko ma bardzo poważne uszkodzenia głowy, stłuczenia mózgu, złamania żeber, tj. urazy mechaniczne, które mogły być spowodowane przez osoby trzecie” – mówi prokurator Ewa Ambroziak – „Z informacji uzyskanych przez świadków, ustaliliśmy bezsprzecznie, że doszło do co najmniej czterech tragicznych incydentów z dzieckiem, kiedy było ono podrzucane, upadało na ziemię, uderzyło główką o futrynę oraz podduszano je. Kiedy dziecko płakało, właśnie w taki sposób było uciszane” – ujawnia prokurator.

Rodziców zatrzymano. Ojcu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa w zamiarze ewentualnym za co grozi kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia. Matka tolerowała zachowanie męża dlatego przedstawiono jej zarzut ciężkiego pobicia i narażenia dziecka na niebezpieczeństwo przez zaniechanie. Grozi jej od trzech miesięcy do 15 lat więzienia. Kobieta po trzech miesiącach została zwolniona z więzienia i będzie odpowiadała z wolnej stopy.

Rodzice nie przyznają się do winy. Oboje byli leczeni psychiatrycznie. 20 listopada przewidziane jest badanie psychiatryczne po którym wiadomo będzie czy mężczyzna będzie odpowiadać przed sądem.

Dziecko nadal jest w poważnym stanie. Najprawdopodobniej obrażenia będą rzutowały na jego dalsze życie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.