Nowa szczepionka na koronawirusa! Jej skuteczność wynosi 96%!

Kolejna szczepionka okazuje się być odpowiednia w ochronie przed koronawirusem. Chodzi o preparat Novavax, który ma aż 96% skuteczności. 

 

 

 

Na całym świecie nie kończą się badania nad kolejnymi szczepionkami, które mogłyby nas uchronić przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Wczoraj pojawiła się informacja o następnej szczepionce, dopuszczonej do użytku na terenie Unii Europejskiej. Dziś natomiast pojawiły się pierwsze wyniki analiz innego preparatu, który wykazał niezwykle wysoką skuteczność.

Chodzi o szczepionkę koncernu Novavax, która cechuje się aż 96% skutecznością w ochronie przed oryginalną wersją wirusa. Jeśli chodzi o brytyjski wariant COVID-19, jest skuteczna w 86%, a w przypadku mutacji południowoafrykańskiej- 55%.

Amerykański preparat znacząco różni się od poprzednich szczepionek. Jest to rekombinowany produkt podjednostkowy, czyli zawierający białko wirusa, przeciw któremu wytwarzane są przeciwciała.

Niewykluczone, że preparat chętnie zostanie dopuszczony do użytku w Polsce. Wszystko ze względu między innymi na fakt, że polska firma Mabion podpisała z Novavax porozumienie ramowe. Oznacza to, że do naszego kraju ma trafić technologia, a w zakładach na terenie Polski miałaby następnie powstawać substancja czynna preparatu. Umowa jednak nie jest wiążąca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c