Nowojorczyk szuka informacji o ojcu. Ten, walczył w Powstaniu Warszawskim, był łącznikiem

Nowojorczyk Tadzio Smith szukał informacji o swoim ojcu, który walczył w Powstaniu Warszawskim. Ponieważ niczego się nie dowiedział, z bezsilności napisał na fanpage’u Humans of New York. Pomogło mu Muzeum Powstania Warszawskiego.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

„Zrobiłem wszystko co mogłem, by znaleźć informacje na temat mojego ojca, ale wygląda na to, że wszyscy, którzy go znali, zostali zabici. Byłem w Polsce i szukałem danych. Zatrudniliśmy poszukiwacza. Daliśmy nawet ogłoszenie w gazecie pytając czy ktoś zna Klaudiusza Jamiołkowskiego lub Stanisława Jamiołkowskiego, ale nic z tego.” – pisze Tadzio Smith

Muzeum Powstania Warszawskiego skontaktowało się z zainteresowanym. Okazało się, ze jego ojciec Klaudiusz Jemiołkowski urodził się w 1932 roku w Warszawie. Był łącznikiem i służył na Śródmieściu Północnym w III plutonie 8 Kampanii Batalionu „Kiliński”. Nosił pseudonim „Cezar”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.