Nowy rozdział historii drewniaka Burkego przy Kawęczyńskiej 26 już wkrótce!

Drewniak Burkego był już przedmiotem artykułu na naszym portalu, jednak wtedy jego przyszłość była niepewna, a widoki na poprawę stanu bardzo mgliste.

Kaweczynska (1)

Kiedy odwiedziliśmy nieruchomość okazało się, że drzwi są otwarte, a na piętrze spali bezdomni zaskoczeni naszą obecnością. Wnętrza drewniaka były w opłakanym stanie, co uwieczniliśmy na zdjęciach we wspomnianym artykule.

Sytuacja uległa jednak zmianie. Po 10 latach procedura wpisu budynku do rejestru zabytków dobiega końca! Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Praskiego Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów”.

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków w dokumencie dostarczonym  do Urzędu Dzielnicy Praga Północ poinformował, że zakończono postępowanie dowodowe w sprawie wpisu do rejestru zabytków budynku mieszkalnego położonego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 26.

Decyzja ta otwiera drogę do remontu budynku zgodnie z wytycznymi konserwatora. Drewniak ten jest jednym z dwóch ostatnich zachowanych drewnianych kamienic na Pradze Północ. Drugi mieści się przy ul. Środkowej.

Drewniak przy ul. Środkowej 15


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.