Nowy wóz strażacki na Mazowszu! Zyskała go OSP Chynów. Jest to jeden z najnowszych tego typu sprzętów w województwie

W dniu 02.12.2020 r. w naszej jednostce miało miejsce przywitanie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Jest to wóz na podwoziu marki SCANIA P410 XT, ze zbiornikiem wodnym o pojemności 8300 l oraz autopompą o wydajności 5000l/min. Samochód został zaprojektowany i wykonany przez firmę WISS z Bielska-Białej.

Całkowity koszt zakupu auta wyniósł 1 147 590 zł, a na jego zakup złożyły się środki z instytucji różnych szczebli, które przekazały następujące kwoty:

– 447 000 zł – Gmina Chynów

– 300 tys. zł – Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

– 250 tys. zł – Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

– 100 tys. zł – Urząd Marszałkowski  Województwa Mazowieckiego

– 50,59 tys. zł – środki własne OSP Chynów.

Nasz najświeższy nabytek to jeden z najnowszych tego typu sprzętów w województwie. Jego nowoczesne wyposażenie daje wiele możliwości, które będą pomocne przy większych akcjach, szczególnie na terenie zakładów produkcyjnych i firm, których coraz więcej powstaje na terenie naszej gminy i powiatu.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, od razu po przywitaniu nowego auta nastąpiło jego przekazanie w ręce strażaków. Wzięli w nim udział goście z zewnątrz: Jacek Sokołowski – doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, st. bryg. Artur Gonera – zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie, st. kpt. Marcin Błoński – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grójcu oraz Zbigniew Sobieraj – Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARMiR w Warszawie. Nie zabrakło również wójta naszej gminy, Tadeusza Zakrzewskiego, przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Mroza oraz radnych: Jacka Wichniewicza, Norberta Stasiaka oraz Łukasza Grochala.

Cała nasza brać strażacka cieszy się z nowego zakupu i ma nadzieję, że sprzęt będzie się dobrze pomagał nam wykonywać swoje obowiązki w ratowaniu życia i mienia ludzkiego .


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c