Od połowy czerwca motocykliści będą mogli korzystać z buspasów! Nowa inicjatywa ratusza

Już od następnego weekendu motocykliści będą mieli okazję skorzystania z buspasów znajdujących się przy ul. Radzymińskiej. Warszawski ratusz pracuje nad udostępnieniem dla motocyklistów kolejnych tego typu miejsc w Warszawie.

Fot. Materiały Prasowe

Już w kolejny weekend posiadacze motocyklów będą mogli skorzystać z buspasów, które funkcjonują przy ul. Radzymińskiej. Sukcesywnie będą pojawiały się kolejne tego typu miejsca.

Jak poinformował ratusz, zmiana organizacji ruchu, która dopuszcza motocyklistów do poruszania się po buspasach, wynika z wielomiesięcznych badań i analiz.

Ratusz, wprowadzając stosowną zmianę, konsultował ją również z Komendą Stołeczną Policji oraz Tramwajami Warszawskimi.

Po dwusezonowych testach, które miały wykazać, jak dopuszczenie motocyklistów wpływa na bezpieczeństwo i funkcjonalność buspasów, zdecydowano się na dołączenie ich do grupy uprzywilejowanej.

Jak poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, kierowcy autobusów miejskich nie zgłaszali żadnych uwag w związku z wprowadzanymi zmianami.

Docelowo nowa organizacja ruchu motocyklowego obejmie wszystkie ulice, na których wprowadzono buspasy. Niebawem na mapie znajdą się punkty, tj: ul. Puławska (za Doliną Służewiecką), Bitwy Warszawskiej oraz Modlińska.

Dodatkowo – jak poinformowała rzecznik prasowa warszawskiego ratusza Karolina Gałecka, od połowy czerwca buspasy zostaną udostępnione również karetkom pogotowia, które jadą bez sygnału.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c