Oszustwo metodą na Allegro. Nawet nie zorientujesz się kiedy Cię okradną

Oszuści szukają nowych sposobów, by wyłudzić od nas pieniądze. Przestępcy wykorzystują znane oszustwo tym razem na platformie sprzedażowej Allegro. O co dokładnie chodzi?

Fot. Warszawa w Pigułce

Wystawiasz na sprzedaż produkt. Otrzymujesz SMSa od oszusta podszywającego się pod Allegro z informacją, że Twój przedmiot został zakupiony i wystarczy pobrać pieniądze na stronie internetowej.

Oszustwo działa na tej samej zasadzie co na platformie OLX. Na fałszywej stronie internetowej podajesz swoje dane do karty płatniczej, a następnie tracisz wszystkie pieniądze.

Oszuści są wszędzie!

Wiadomość SMS otrzymał również Łukasz, który wystawił na Allegro radio samochodowe. Gdyby nie wcześniejsze ostrzeżenie przez CyberRescue o OLX, prawdopodobnie podałby dane do karty płatniczej.

– Zdziwiłem się, widząc wiadomość SMS. Od razu domyśliłem się, że może być to oszustwo – tłumaczy mężczyzna.

Według specjalistów CyberRescue prawdopodobnie to oszustwo będzie pojawiało się również na innych platformach sprzedażowych, dlatego zawsze trzeba zachować czujność, gdy ktoś prosi nas o podanie takich danych jak numer karty płatniczej, czy kod CVV.

Sprzedający też może zostać oszukany!

– Jeżeli decydujemy się na umieszczenie ogłoszenia na OLX czy Allegro Lokalnie zdecydujmy się na sprzedaż wyłącznie przy bezpośrednim kontakcie z kupującym lub poprzez bezpieczną transakcję za pośrednictwem tych serwisów – tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Zapamiętaj! Jeżeli sprzedajesz produkt na platformie Allegro i otrzymasz wiadomość z informacją o konieczności podania danych karty, aby otrzymać zapłatę, możesz spodziewać się, że jest to oszustwo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c