Pijany kierowca potrącił 12-latkę na przejściu dla pieszych

Prawie promil alkoholu w organizmie miał 33-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, którego zatrzymano w związku z potrąceniem 12-letniej dziewczyny na przejściu dla pieszych, znajdującym się na ulicy Wawerskiej w Józefowie.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na przejściu dla pieszych, w Józefowie, na ulicy Wawerskiej. Osobowe volvo potrąciło tam młodą dziewczynę.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z prewencji, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia drogowego.

Okazało się, że osobówka, którą kierował 33-latek z powiatu otwockiego, uderzyła w nastolatkę znajdującą się na przejściu dla pieszych. Niebezpiecznej konfrontacji z osobowym autem uniknęła natomiast 8-letnia siostra poszkodowanej, która również znajdowała się na przejściu.

Poszkodowana miała 12 lat i była mieszkanka Józefowa. Doznała ogólnych potłuczeń i trafiła do szpitala na badania.

Policjanci zbadali alkomatem kierowcę volvo. Urządzenie pokazało wynik, świadczący o tym, że był nietrzeźwy i miał prawie promil alkoholu w organizmie.

33-latka zatrzymano i przewieziono do komendy, osadzając go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia, kiedy już wytrzeźwiał, doprowadzono go na policyjne przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut karny jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa drogowego i zgodził się na dobrowolne poddanie się karze.

Apelujemy o rozsądek, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Dotkliwe kary, utrata uprawnień, już samo to powinno wzbudzić w kierowcach poczucie odpowiedzialności – pisze policja.

Autor: nadkom. Daniel Niezdropa


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.