Pokazywali nam swój świat, teraz potrzebują pomocy! Bez nas nie przetrwają

Niewidzialna Wystawa to niezwykły projekt społeczny stwarzający szansę na  zbliżenie dwóch perspektyw postrzegania wspólnego świata. Na Wystawie w całkowitej ciemności spotykają się niewidomi przewodnicy i widzący goście. Przewodników, dla których Wystawa jest miejscem ich codziennej pracy jest dziś 18-stu. Przez ostatnie lata to miejsce odwiedziło ponad 500 000 osób.  LINK do zbiórki: https://pomagam.pl/niewidzialnaw

 „Czy godzina doświadczenia bycia osobą niewidomą może otworzyć Ci oczy?” To ulubione pytanie stawiane przez Małgorzatę Szumowską, Dyrektor Generalną i organizatorkę Niewidzialnej Wystawy. Jak sama twierdzi: „tylko doświadczenie pozwala zrozumieć sytuację drugiego człowieka. Jeśli chodzi o niepełnosprawności dużo mówi się pięknych słów, ale zazwyczaj na słowach się kończy i nie mają one mocy sprawczej. Natomiast my wkładamy naszych gości w buty osób niewidomych i mówimy: idź! Ta droga zmienia ludzi i staje się niesamowitą lekcją empatii i pokory.

Teraz Niewidzialna Wystawa potrzebuje Twojej pomocy! Jej „być, albo nie być” zależy przede wszystkim od powodzenia tej akcji.

Zbiórka Ratujmy Niewidzialną Wystawę! to ostatnia szansa na uratowanie 18-stu wartościowych miejsc pracy dla osób niewidomych i słabowidzących. Zachowanie ich miejsc pracy jest ważne. Nasza zbiórka ma też bardziej doniosły cel:  uratowanie przed upadłością ważnego dla Warszawy i Polski miejsca kultury, które zmienia postrzeganie osób z niepełnosprawnością wzroku.

Wszystkie pieniądze, które zbierzemy zostaną przeznaczone na sfinansowanie trzech działań:

1) utrzymanie zatrudnienia niewidomych przewodników w czasach koniecznego przestoju

2) przystosowanie Niewidzialnej Wystawy do działania w nowych warunkach w tym zakup ozonatorów i profesjonalnych urządzeń do dezynfekcji,

3) bezpłatne bilety dla pracowników ochrony zdrowia i ich bliskich do wykorzystanie przez  rok począwszy od dnia kiedy otwarcie Wystawy stanie się możliwe!

Wasze wsparcie pozwoli Niewidzialnej Wystawie przetrwać najtrudniejszy czas! Liczymy na Was! 

Dziękujemy


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.