Polityk PO jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora Adam Szejnfeld jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali go do kontroli i zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Fot. KSP

Polityk jechał w terenie zabudowanym 101 km/h . Przekroczył prędkość o ponad 50 km/h co grozi utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Został też ukarany mandatem 10 punktów karnych i 500 złotych mandatu.

W 1997 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Od 1978 do 1988 zatrudniony jako starszy specjalista w PGR w Szamocinie. W latach 80. był działaczem społecznym i związkowym – członkiem legalnej i podziemnej „Solidarności”. W czasie stanu wojennego w grudniu 1981 został internowany, początkowo osadzony we Wronkach, następnie w Gębarzewie do czasu zwolnienia w lipcu 1982. Później był współorganizatorem komitetów obywatelskich, prywatnym przedsiębiorcą i działaczem samorządowym.

W latach 1990–1998 pełnił funkcję radnego oraz burmistrza miasta i gminy Szamocin. Był wiceprezesem Konwentu Wójtów i Burmistrzów Województwa Pilskiego oraz wiceprezesem stowarzyszenia Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Był także zawodnikiem i działaczem sportowym, wielokrotnym medalistą zawodów strzeleckich i obronnych, prezesem Klubu Sportowego Sokół. Został również członkiem konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile, a także wielu organizacji pozarządowych m.in. Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rzetelnego Biznesu „Solidny Partner”, Klubu Polskiej Rady Biznesu, czy Pilskiej Izby Gospodarczej. Objął również funkcję honorowego prezesa pierwszoligowego klubu siatkarskiego VKS „Joker”.

Należał do Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna, Unii Demokratycznej i Unii Wolności. W 2001 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W gabinecie cieni PO był rzecznikiem ds. gospodarki.

W latach 1997–2007 sprawował mandat posła III kadencji z ramienia Unii Wolności, IV i V kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. W Sejmie pełnił funkcje przewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki oraz wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Był również m.in. członkiem Rady Turystyki przy Ministrze Gospodarki, wieloletnim przewodniczącym Rady Programowej Wielkopolskiej Wystawy Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz członkiem Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, członkiem Rady Ochrony Pracy. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz czwarty został posłem, otrzymując w okręgu pilskim 57 343 głosów. 20 listopada 2007 został sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. 7 października 2009 podał się do dymisji, został odwołany formalnie 20 października tego samego roku. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 45 764 głosy.

W 2014 jako kandydat PO uzyskał mandat posła do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W 2019 nie wystartował w kolejnych wyborach europejskich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.