Polsko-marokański film o Powstaniu Warszawskim ma szansę na nominację do Oskara!

„Breathe” to krótkometrażowy film o Powstaniu Warszawskim  produkcji polsko-marokańskiej. Własnie został wyselekcjonowany przez prestiżowy festiwal Rhode Island i ma ogromna szanse otrzymania nominacji do Oscara 2016.

Fot. Oficjalna strona internetowa filmu

Fot. Oficjalna strona internetowa filmu

Film BREATHE będzie miał światową premierę na Festiwalu w Rhode Island. Jest w pierwszej 15 filmów o wysokim znaczeniu, a festiwal jest w puli, której uczestnicy kwalifikują się do Oscarów 2016. Dużym znaczeniem jest również polubienie fejsbukowego profilu filmu oraz Twitterowego konta przez twórców filmu IDA – zwycięzcy tegorocznych Oscarów w kategorii filmów zagranicznych.

Film Breathe opowiada historie młodego Żyda Marka (Filip Urbanke), który po raz pierwszy schodzi do warszawskich kanałów, aby walczyć z nazistowskim reżimem poprzez roznoszenie poczty polowej. Przewodniczką grupy jest Anna (Kamila Bujalska) – zdeterminowana, silna i piękna nastolatka, której zadaniem jest szkolenie nowicjuszy. Członkowie grupy zmagają się z zimnem, brudem, woda, strachem, samotnością oraz własnymi granicami możliwości.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.