Pościg za złodziejem na Mazowszu. Policję zawiadomił czujny sąsiad!

Funkcjonariusze z gostynińskiej komendy dzięki godnej do naśladowania postawie świadka zdarzenia zatrzymali 31-latka, który włamał się do niezamieszkałego domu na terenie miasta, a następnie zaczął uciekać. Przy zatrzymanym mężczyźnie mundurowi ujawnili skradzione rzeczy. Podejrzany już usłyszał zarzut, teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Warszawa w Pigułce

W miniony wrotek (14.03) dyżurny jednostki w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku na terenie miasta. Zgłaszający zauważył nieznajomego mężczyznę, który wybił szybę w oknie, wszedł do środka i ukradł rzeczy znajdujące się wewnątrz. Dyżurny natychmiast wysłał patrole pod wskazany adres. Przybyli na miejsce policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego gostynińskiej komendy zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. W tej sytuacji mundurowi podjęli pościg pieszy. Już po chwili zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gostynina, przy którym ujawnili skradzione rzeczy. Włamywacz usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W całej tej sytuacji na szczególne uznanie należy się osobie, która wykazała się wzorową postawą obywatelską i powiadomiła policję o popełnionym przestępstwie.

Policja apeluje!

Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom. Porozmawiaj z sąsiadem o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „sąsiedzką czujność”.

Natychmiast powiadom Policję jeśli tylko:

zauważysz cokolwiek, co wzbudzi niepokój w miejscu zamieszkania;
kiedy usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali;
jeżeli zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu;
jeżeli zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu;
jeżeli przypadkowo staniesz się świadkiem napadu lub zauważysz, że komuś może grozić niebezpieczeństwo.
Opuszczając na dłuższy czas mieszkanie, zostaw znajomemu sąsiadowi klucze do mieszkania i poproś o:

zapalanie codziennie chociaż na kilka minut światła w różnych pomieszczeniach;
wyjmowanie ze skrzynki korespondencji.
To wszystko stworzy wrażenie, że w mieszkaniu stale ktoś przebywa.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.