Pościg zakończył wjeżdżając w ogrodzenie. Kierowca uciekł pieszo. Został zatrzymany kilka godzin później

Dwa miesiące aresztu zastosował sąd wobec 30-letniego mieszkańca Targówka, który uciekał przed policyjną kontrolą i rozbił samochód na ogrodzeniu posesji. Mężczyzna podczas ucieczki zgubił torbę z nielegalnymi środkami. Kilka godzin później został zatrzymany przez kryminalnych z Targówka. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę chwilę przed północą policjanci patrolujący ulice Targówka zwrócili uwagę na wyjeżdżającego z parkingu renaulta. Za jego kierownicą siedział znany funkcjonariuszom mężczyzna, który był wcześniej zatrzymywany do sprawy narkotykowej.

Mundurowi postanowili go skontrolować. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący pojazdem zamiast się zatrzymać, kontynuował jazdę i zaczął przyspieszać. Rozpoczął się pościg. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w ogrodzenie posesji. Razem z pasażerką opuścili pojazd i rozbiegli się w różne strony.

Policjanci dokonali penetracji miejsca kolizji. Przy pojeździe, w miejscu gdzie kierowca próbował przeskoczyć przez płot mundurowi zabezpieczyli przezroczystą torbę foliową z białą zbryloną substancją. Wszystkie odnalezione przedmioty i samochód, po oględzinach zabezpieczono procesowo.

Do działań dołączyły dodatkowe patrole, które rozpoczęły poszukiwania uciekinierów. W akcję zaangażowali się również kryminalni z Targówka. To właśnie oni, po kilku godzinach zatrzymali obie osoby. 26-letnia kobieta po przesłuchaniu została zwolniona, mężczyzna trafił do prokuratury na przesłuchanie.

Tam przedstawiono mu zarzut za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej o wadze 960 gram netto, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Za to przestępstwo 30-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nocny pościg na Targówku! Kierowca wjechał w ogrodzenie i uciekł pieszo. Znaleziono torbę z narkotykami


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c