Pożar na Majdańskiej. Spłonął fragment elewacji i samochodu. Przerażeni ludzie widzieli płomienie w oknach [ZDJĘCIA]

Około godziny 2:00 nad ranem na osiedlu Majdańska wybuchł pożar. Z relacji świadków wynika, że zapaliły się składowane pod blokiem kartonowe pudła. Co ciekawe o bliżniaczym pożarze na osiedlu Igańska pisaliśmy niecałe 2 miesiące temu: https://warszawawpigulce.pl/pozar-na-grochowie-zapalily-sie-meble-pod-blokiem-kilka-osob-ewakuowanych/

Już wówczas po skargach mieszkańców osiedli Igańska i Majdańska kontaktowaliśmy się z administracją SBM Grenadierów: https://warszawawpigulce.pl/grochow-mieszkancy-boja-sie-ze-spala-sie-zywcem/?fbclid=IwAR2KPtJhEf_TTny2mmBp2-gTJ-orgM1qj2gUO8BvaSuW27Crk6QGVinDKY4

Niestety śmieci nadal są składowane pod balkonami, stanowiąc zagrożenie dla mieszkańców.

W akcji uczestniczyły 4 zastępy PSP w tym drabina, jeden wóz czekał ulicę dalej.

Sytuacji nie poprawiał fakt, że przez zaparkowane na drodze pożarowej samochody wozy nie mogły dojechać bezpośrednio pod blok. Dodatkowo obok remontowana jest przyległa dojazdowa droga prowadząca do remizy na Majdańskiej.

Parkując na drodze pożarowej narażamy siebie i innych na śmiertelne niebezpieczeństwo. Na osiedlu Majdańska parkowanie na drodze pożarowej jest nagminne i wydaje się, że niektórzy mają tam stałe „miejsca parkingowe”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.