Pożar w klubie sportowym. Skuteczna ewakuacja dzielnicowego zapobiegła tragedii

Sierżant Jakub Kąkol, dzielnicowy z komisariatu na Targówku podczas pobytu na siłowni w czasie wolnym od służby zauważył płomienie wydobywające się z sauny. Policjant o zagrożeniu powiadomił personel klubu i rozpoczął akcję gaśniczą. Następnie przeprowadził ewakuację wszystkich osób będących w obiekcie. Dzięki jego interwencji nikomu nic się nie stało. Spaleniu uległo wyposażenie klubu. Do czasu przyjazdu strażaków i dodatkowych patroli Policji sierżant Jakub Kąkol zabezpieczał miejsce zdarzenia. Postawa policjanta zasługuje na pochwałę. Dzielnicowy wykazał się niezwykłym opanowaniem i profesjonalizmem w swoim działaniu.

W minioną środę dzielnicowy z Targówka, w czasie wolnym od służby przebywał w klubie sportowym. W pewnym momencie sierżant Jakub Kąkol zauważył płomienie wydobywające się z sauny. Policjant wiedział, że sytuacja jest poważna. Informację o zagrożeniu przekazał personelowi klubu i nie czekając na przyjazd strażaków sam zaczął gaszenie ognia. O zdarzeniu poinformował operatora stołecznego kierowania i poprosił o pomoc dodatkowe patrole Policji. Następnie przeprowadził ewakuację wszystkich osób znajdujących się w obiekcie. Dopilnował, aby klatkę schodową przylegającą do klubu opuściły wszystkie osoby. Rodzicom pomagał wynieść ich małe dzieci na świeże powietrze. Do przyjazdu służb policjant zabezpieczał miejsce zdarzenia.

Żywioł, który powodował śmiertelne zagrożenie został dogaszony przez strażaków. Konieczne było oddymienie pomieszczeń. Na szczęście, żadna z osób nie odniosła obrażeń. Zniszczeniu uległo natomiast wyposażenie klubu. Straty są szacowane na kwotę około 80 tys. złotych.

Dzięki wspólnym działaniom służb udało się zatrzymać pożar, który mógł rozprzestrzenić się na wyższe kondygnacje, gdzie znajdowały się lokale mieszkalne. Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego na Targówku prowadzą w tej sprawie czynności sprawdzające z udziałem biegłego, który ma stwierdzić, jaka była przyczyna tego pożaru.

Sierżant Jakub Kąkol pełniący na co dzień służbę jako dzielnicowy w komisariacie Policji na Targówku wykazał się niezwykłym opanowaniem i profesjonalizmem w swoim działaniu. Jego postawa niewątpliwie zasługuje na pochwałę. Policjant w sposób fachowy zapewnił bezpieczeństwo wszystkim osobom zagrożonym przez pożar.

Relacja strażaków z akcji gaśniczej:

W godzinach popołudniowych zadysponowano zastęp GBA-Rt z JRG 15 do pożaru siłowni na ul. Dalanowskiej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia od obsługi siłowni uzyskano informację o pożarze w pobliżu szatni. Wszyscy użytkownicy ewakuowali się przed przyjazdem zastępu. Na miejsce dojeżdżają kolejne zastępy dwa GCBA oraz SD z JRG 5 i 8. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu roty z linią gaśniczą do środka. Ratownicy znaleźli pożar w saunie obok szatni. Z uwagi na brak otwieranych okien oraz szyby antywłamaniowe w witrynach utrudnione było prowadzenie skutecznej wentylacji. Aby oddymić lokal wycięto szyby w trzech oknach. Pogotowie gazowe i energetyczne zamknęło dopływ gazu i prądu do budynku.

Po oddymieniu pomieszczeń siłowni miejsce pożaru przekazano administratorowi obiektu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c