Prace na Łazienkowskim wstrzymane. Do wody wpadają kawałki mostu [AKTUALIZACJA]

Na lewym brzegu przy Porcie Czerniakowskim do Wisły spadają kawałki betonu i odpady z remontu Mostu Łazienkowskiego, które zagrażają przepływającym kajakarzom i powodują zanieczyszczenie rzeki. Po interwencji Radia Dla Ciebie remont został wstrzymany.

DSC_0219

Fot. Warszawa w Pigułce

Po interwencji RDC, Zarząd Dróg Miejskich przekazał inwestorowi, by ten powiększył powierzchnie pomostów. Pomosty te mają za zadanie powstrzymać gruz przed wpadaniem do wody. Bilfinger Infrastructure zapewnia, że zabezpieczy przeprawę i podobne sytuacje nie będą miały już miejsca. Po wprowadzeniu odpowiednich zabezpieczeń prace zostaną wznowione. Najprawdopodobniej stanie się to już jutro.

[AKTUALIZACJA] Po naszej publikacji skontaktował się z nami Pan Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy Billfinger Infrastructure. Jak się okazało prace nie są wstrzymane, mało tego, trwają nawet w tej chwili. Na moment zostały jednak przerwane na odcinku którego problem dotyczy, a więc w okolicach Portu Czerniakowskiego. Jutro jednak zostaną wznowione. Dziękujemy za kontakt i wyjaśnienie sytuacji.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.