Prezydent Andrzej Duda składa kondolencje Królowej Elżbiecie II

Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda wysłał depeszę kondolencyjną do Królowej Elżbiety II. Dziś rano brytyjska rodzina królewska poinformowała, że zmarł mąż królowej Elżbiety II, Filip książę Edynburga.

Fot. PolizeiBerlin, CC BY-SA 4.0 / Wikipedia

Wasza Królewska Mość!

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Księcia Filipa. W imieniu własnym i Narodu Polskiego składam na ręce Waszej Królewskiej Mości najszczersze wyrazy smutku i ubolewania.

Książę Edynburga był jednym z symboli brytyjskiej Korony, której wiernie służył przez tak wiele lat. Był silnym wsparciem dla Waszej Królewskiej Mości i wszystkich obywateli Zjednoczonego Królestwa, zarówno w życiu osobistym, jak i w służbie państwowej. W Polsce do dziś z sentymentem wspominamy wizytę Waszej Królewskiej Mości oraz Księcia Filipa w Warszawie w 1996 roku.

Śmierć Księcia Edynburga to niepowetowana strata dla Zjednoczonego Królestwa, Wspólnoty Narodów oraz całej społeczności międzynarodowej.

Cześć Jego pamięci!

Z wyrazami najwyższego poważania,

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c